Jesteś ze Szczecina i lubisz latać? To rewelacyjna wiadomość.

Prawie wszyscy lubimy latać, dobrze aby było to z portu lotniczego w naszym miejscu zamieszkania, gdyż niebywale skraca to czas podróży.
Osoby, które lubią latać, wiedzą, ile czasu można zmarnować na to, żeby dokądś dolecieć.

badanie

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Czasami traci się nawet 4 godziny. To naprawdę zbyt wiele. Dodatkowo, po takiej podróży każdy przez pierwsze kilka dni jest wykończony i nie może wcale cieszyć się wczasami. Przez to tak lubimy, kiedy wylot jest z naszego miasta. To sprawi, że nie musimy jechać przez pół kraju autobusem albo pociągiem. Po prostu jedziemy na lotnisko, odprawiamy bagaże i już — lecimy. Biorąc pod uwagę to, że w naszym kraju coraz więcej ludzi podróżuje samolotami, miasta łożą pieniądze na rozwój swoich lotnisk lotniczych. Świetnym przykładem jest tu Szczecin. Włodarze inwestują w powiększenie lotniska. Na początku stulecia wzniesiono nowy terminal. Jednak stosunkowo prędko okazało się, że jest on zbyt mały.

Jeżeli takiego typu problematyka jest dla Ciebie ważna, to śmiało zerknij na serwis, który bez wątpienia również przypadnie Ci do gustu!

Zaczęto więc go rozbudowywać. Przez to, że port lotniczy jest oddalony od centrum prawie 50 km, postawiono na połączenie go z centrum kolejką. Składy na tej trasie wożą pasażerów już od 2013 roku. Zatem jeżeli interesuje nas to lotnisko Szczecin zaprasza w swe skromne progi. Będziemy mogli zobaczyć ładne centrum i może polecieć gdzieś dalej.

Z kierunków polskich lotnisko obsługuje na razie wyłącznie połączenie ze stolicą, ale siatka ma się rozszerzyć w nadchodzącym roku. Z lotów europejskich mogą zaciekawić nas takie miasta jak Wielka Brytania, Oslo czy Sztokholm.