Jeśli w naszym związku nie najlepiej się dzieje, to należy iść na terapię dla par

Teraz ludzie żyją prędko i w sposób mocno konsumpcyjny, przez to także nie mają sił do naprawiania relacji.
Nastały takie czasy, że łatwiej bywa skończyć związek oraz poszukiwać czegoś nowego, aniżeli starać się rozwiązywać konflikty.

Chłopak przy komputerze

Autor: LibreCon Bilbao
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie stali się większymi egoistami, którzy stawiają swe potrzeby nad potrzeby innych. Stąd bierze się coraz częstsza niechęć do ustępstw. Do tego dochodzi szybkie życie, które powoduje, że małżonkowie rzadko spędzają ze sobą czas. I tak najczęściej zaczyna się każdy kryzys. Od nas zależy, jak on się skończy. Możemy odpuścić i każdy pójdzie w swoją stronę lub można walczyć o starą miłość. Powinniśmy podjąć trud oraz zapisać się na terapię. Tam pod czujnym okiem fachowca będziemy mieli możliwość powiedzieć, co nam ciąży. Jednakże będzie trzeba wysłuchać również racji drugiej strony. Psycholog (PwS – psycholog dzieci) zadba o to, aby w czasie spotkania nie było wrzasków oraz przekleństw. Jako osoba z zewnątrz będzie miał obiektywne spojrzenie na konflikt i jego komentarze często będą trafiać w same sedno. Terapia może ciągnąć się długie miesiące i należy zdawać sobie z tego sprawę. Musimy dać sobie czas. Zbliżenie może powstawać w bólach, ale powinniśmy podjąć tę próbę, zwłaszcza jeżeli mamy potomstwo i nie mamy ochoty niszczyć rodziny. Nie zapominajmy, aby na sesjach być szczerym, ale wypowiadać się z szacunkiem.

Powinniśmy dać również możliwość drugiej stronie, by odpowiedziała na nasze zarzuty. Tak rodzi się dialog, który jest podstawą każdego dobrego związku. Może nauczymy się kłócić konstruktywnie.