Jeśli mamy do wyboru nowszą, bardziej bezpieczną technologię, to nie zastanawiajmy się ani chwili dłużej. To gwarant bezpieczeństwa

Koncentrator tlenu to urządzenie znajdujące zastosowanie w medycynie. Zapewniać powinno pacjentowi bezproblemowych dostaw powietrza z większą dawką tlenu. Są tańszą i bardziej bezpieczną alternatywą dla tradycyjnych butli ze sprężonym powietrzem. Które w sytuacji wycieku będą odpowiedzialne za pożar. Tego typu koncentratory możemy też wykorzystać jako stałe źródło tlenu w standardach przemysłowych.

aparat tlenowy

Autor: South Yorkshire Fire & Rescue
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z koncentratorów powinien oferować możliwość zapewnienia stałych i stabilnych dostaw tlenu w trybie pracy ciągłej. Mało skomplikowane modele posiadają w środku dwa cylindry, jakie posiadają w sobie zeolit. Jest od zdolny do absorbowania azotu z powietrza. Za każdym razem jeden z cylindrów napełnia się powietrzem do ciśnienia wynoszącego 138 kPa, ażeby to właśnie zeolit potrafił pochłonąć azot który znajduje się w powietrzu. Następny cylinder w czasie tego okresu jest dekompresowany do ciśnienia atmosferycznego.

Czy ciekawią Cię zbliżone tematy? Jeśli tak, to jeszcze więcej (optegra.com.pl/blog-optegra/cwiczenia-na-poprawe-wzroku) takiego rodzaju wpisów opracowano na naszej kolejnej stronie. Zachęcamy!

Ma to za zadanie oddanie pochłoniętego azotu. Takie cykle zachodzą na okrągło, trwają około dwadzieścia sekund.

aparat tlenowy

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com

Zjawisko ten fachowo nazywa się Pressure Swing Adsorption. Standardowe koncentratory oferują ciągłe dostawy powietrza, w których stężenie tlenu ma od 50 do 90 procent w ilości około 5 litrów na minutę – koncentrator tlenu pod tym adresem.

Jeżeli prezentowany artykuł jest dla Ciebie ciekawy, nie zwlekaj i przeczytaj szczegółowe informacje (http://www.rateco.pl/wloclawek/) – przeczytasz jeszcze bardziej szczegółowe informacje.

W dzisiejszych czasach możemy otrzymać modele, które zapewniają do 10 litrów powietrza bogatego w tlen. To modele jedynie niewiele większe od modeli „pięciolitrowych”. Korzystnie wiedzieć, iż koncentratory tlenu są w znacznym stopniu bardziej bezpieczne niż butle z tlenem . Ponieważ w przypadku awarii nie maksymalizują łącznej ilości tlenu w pomieszczeniu, co znaczy, że nie powiększa się niebezpieczna palność przedmiotów łatwopalnych. Nie istnieje także ryzyko eksplozji. Są łatwe w obsłudze, nie trzeba do ich obsługi branżowej wiedzy, by je prawidłowo użytkować – link.

Czasami stosują je pacjenci z problemami z oddychaniem podczas snu. Można je stosować we własnym domu. Na pewno jeśli mamy do wyboru nowszy model, bardziej technologicznie zaawansowany i lepiej działający, nie wahajmy się, dokonajmy optymalnego wyboru. Jak kupić taki sprzęt? Najkorzystniej w internecie, wpisując frazy w stylu koncentrator tlenu wypożyczalnia lub aparaty tlenowe. Można też zerknąć na to źródło. Możemy się spodziewać dużej ilości interesujących wyników wyszukiwania, więc nie będzie problemu ze znalezieniem najlepszej oferty.