Jakim sposobem dobrać buciki do joggingu

Jedno z najbardziej kardynalnych pytań, każdego debiutującego biegacza – „jak wybrać buciki do biegania ?” Wybór obuwia do joggingu jest nie lada sztuką, jeżeli chcesz pozbyć się zwiększonego ryzyka powstania wszelakich kontuzji, zwichnięć a także pozostałych urazów, przejrzyj ten wpis, który pozwoli ci zakupić buty znakomicie dobrane do twej stopy.

Sneakersy New Balance to dobre obuwie do rekreacyjnego joggingu, gdyż dobre buciki do joggingu to takie, które w bieganiu nie będą nas krępować oraz zagwarantują nam komfort użytkowania, będą zwyczajnie wygodne. O ile zachwycisz się komfortem już na początku i stwierdzisz, iż buciki mają to coś – nie zastanawiaj się i bierz – pod warunkiem, iż przebiegłeś się w nich trochę po sklepie.

buty

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Zwracaj uwagę na rozmiar.

Jeśli czytasz ten artykuł to oznacza, że opisywana problematyka Cię interesuje – po przejściu na stronę (https://dotatuazu.pl/pl/c/ODBIJANIE-WZORU/97) znajdziesz zbliżone, tak samo ciekawe informacje.

W trakcie ruchu twoja stopa przesuwa się do przodu o kilka milimetrów. Podczas gdy mierzysz but, upewnij się, iż wielki paluch nie styka się z czubkiem bucika – unikniesz czarnych paznokci. Lepiej zostawić odstęp jednego centymetra między wielkim paluchem a czubkiem bucika. Z tego powodu twe buciki do joggingu są częstokroć o rozmiar większe aniżeli buty do spacerowania. Twa waga się liczy. Przy wadze 90 kg nie dobieramy tego samego modelu bucików, co przy wadze 70 kg. Jeśli ważysz więcej niż 75 kg, dobierz przede wszystkim buty damskie Sneakers z dobrą amortyzacją, to jest takie, które mają podeszwę środkową z mocniejszej pianki oraz dodatkową amortyzacją na pięcie oraz na podbiciu. Pamiętaj że większość damskich i męskich bucików do biegania, które osiągalne są w sklepach, technologicznie przeznaczone są do wagi 75 kg. Więcej na witrynie .

Droga utwardzona czy polna? Bucik powinien być dobrany do wariantu podłoża, po jakim biegasz. Na drogi utwardzane itp. dobierz obuwie z dobrą amortyzacją, albowiem w takim terenie najszybciej się one eksploatują. Jeżeli biegasz po drogach polnych, wyselekcjonuj buciki, które znakomicie trzymają stopę a także mają ząbkowaną podeszwę, dostosowaną do naturalnych przeszkód. Jeśli biegasz w terenie, poza dróżkami bądź drogami, dla własnego bezpieczeństwa wybierz buty Sneakers damskie adekwatne do tego typu terenu (dalsze informacje w temacie). Buty do biegów terenowych powinny być wytrzymałe, dobrze utrzymywać kostkę i mieć dobrą przyczepność bądź system odporny na ścieranie.

Kiedy mierzyć buciki do biegania? Najlepiej dobierać buciki pod koniec dnia.