Jaką warto wybrać biżuterię? Czy biżuteria srebrna będzie najlepszym wyborem? Na co zwrócić uwagę w tej sytuacji?

Rynek wyrobów jubilerskich, jak i tzw. sztucznej biżuterii rozwija się w naszym kraju bardzo szybko. W każdym roku rośnie sprzedaż półproduktów, bardzo szybko rozwija się sprzedaż amatorska czy rynek tzw. ozdób hand-made. Jak więc w takim całym zamieszaniu zakupić coś, co będzie faktycznie wartościowe?

biżuteria srebrna

Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
Na pewno dobrze pomyśleć, co jest biżuterią. Wbrew pozorom, na tak postawione pytanie nie ma wcale łatwej odpowiedzi. Sprawdź ofertę na srebrne pierścionki Rzeczywiście tego typu kwestia jeśli chodzi np. o pierścionki srebrne czy złote naszyjniki jest oczywista, schody się jednakowoż rozpoczynają, kiedy będziemy chcieli sprawdzić czy zegarki, ozdoby do włosów albo niebanalne materiały typu dzianina czy filc, to też biżuteria. W każdej ze szkatułek powinien być zestaw paru elementów, które nie ulegają chwilowym modom, tak więc na zawsze już zostaną wyjątkowe oraz piękne.
pierścionki srebrne

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Najlepiej inwestować w najprostsze elementy, takie jak srebrny lub złoty łańcuszek, jaki możemy ozdobić wymiennymi wisiorkami specjalnie wtedy jak zmienia się mody. Na pewno uniwersalna jest biżuteria srebrna i złota, podobnie jak sznur pełen pereł lub jedna perła w formie prostej zawieszki. Czytaj więcej W komplecie z kolczykami taki zestaw sprawdzi się podczas każdego przyjęcia. Najbardziej istotną cechą biżuterii jest bez wątpienia materiał, z jakiego określony przedmiot został wykonany. To od niego zależy cena produktu, jego jakość, ale i wytrzymałość. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej najbardziej popularna i najlepsza jest biżuteria ze srebra oraz złota. Złota od zawsze jest najdroższa.

Zakupując złoto jednakże musimy dokładnie sprawdzić próbę stopu, powinna znajdować się ona w opisie przedmiotu, lecz także zostać odciśnięta na samej biżuterii. Przedmiot wykonany z czystego złota stałby się za bardzo miękki, tak więc do tego rodzaju stopu dodaje się także inne metale. Jak chodzi o srebro to przy wyborze tego typu biżuterii najlepiej kierować się próbą, jaka jest oznaczona w mniej widocznej części wyrobu. W sytuacji srebra używany jest tego rodzaju podział, iż pierwsza z prób srebra posiada numer 925, druga – 875, kolejna odpowiednio 830 i 800. Identycznie jak w przypadku złota, srebro jest za bardzo miękkie, więc dodaje się do niego jeszcze inne metale.