Jakiego typu łóżka można obecnie kupić dla synka mającego dziewięć lat albo dla córeczki w podobnym wieku

Gdy w mieszkaniu za kilka tygodni ma się pojawić kilkudniowy maluszek, to jego rodzice pomalutku zaczynają przygotowywać wyprawkę. Oprócz ubranek w małych rozmiarach, pieluszek z tetry i tych jednokrotnego użytku czy nareszcie różnego typu kosmetyków, trzeba koniecznie zakupić porządne łóżeczko.

Zazwyczaj nabywamy łóżko drewniane ze szczebelkami, choć co poniektórzy ojcowie inwestują jedynie w łóżeczka turystyczne.

łóżeczko dziecięce

Autor: Gareth Saunders
Źródło: http://www.flickr.com

Z takich mebli dzieci korzystają zaledwie dwa lata, a później trzeba pomyśleć o zakupie innego, oczywiście większego łóżka.Kiedy opiekunowie zdecydują się kupić piętrowe łóżko, to czterolatek z pewnością zaakceptuje taki wybór. Hurtownie meblowe oferują rozmaite typy mebelków do spania, a najwięcej emocji wzbudzają niewątpliwie modele zintegrowane – każdy berbeć chciałby mieć we własnym pokoiku łóżko połączone z niedużym biurkiem. Wspomniane konstrukcje, wyglądem przypominające na przykład zamki rycerzy, stają się atrakcją również dla dorosłych, a przede wszystkim dla gości w sile wieku, którzy wpadli na poobiednią kawę. Jednak dla ojca najważniejsze powinno być bezpieczeństwo syna albo córki, z tego powodu ci najbardziej rozważni tatusiowie przed uiszczeniem należności sprawdzą, czy dane łóżko można przymocować do ściany.

dziecko

Autor: Melissa Hillier
Źródło: http://www.flickr.com

Mały metraż mieszkania w jakiś sposób zmusza właścicieli do kreatywnego myślenia. Małżonkowie mieszkający w wieżowcach z epoki komuny często mają jedynie dwa pokoje, zatem jeżeli jednocześnie mają dwójkę dzieci, to chcąc nie chcąc muszą je położyć do snu w jednym pokoiku. A łóżko dwupiętrowe przeważnie bywa kupowane dla rodzeństwa – starsza córka zajmuje najwyższą kondygnację, a młodszy brzdąc odpoczywa, by tak powiedzieć, na parterze.
Jeżeli w konkretnej rodzinie wychowuje się jedynie jedno dziecko albo partnerzy mają czwórkę pociech, ale równocześnie mieszkają w wielkim budynku na obrzeżach miasta, to mogą zakupić standardowe łóżka.

Absorbujący artykuł? Jeżeli tak uważasz, kliknij bez wahania tutaj, ponieważ te materiały bez wątpienia również są warte zapoznania się (https://krevetki.pl/uslugi/dermatologia/).

Tak czy inaczej, własny pokoik na parterze oczywiście jest o dużo większym luksusem niż możliwość zażywania snu na piętrowym łóżku. Wśród dostępnych mebelków znajdziemy rozkładane jednoosobowe sofy, wygodne tapczany, łóżka z sosnowymi poręczami lub niezwykle praktyczne tapicerowane wersalki – wybór oczywiście należy uzgodnić z synkiem lub córeczką.