Jakiego rodzaju są różnice pomiędzy przedszkolem niepublicznym a publicznym?

Dla przykładu 30 lat temu nie zagłębiano się w psychikę dzieci. Nie interesowano się dramatami, które związane były z odseparowaniem od rodzicielki. Tzw. „zimny chów” był tendencją. Jakikolwiek indywidualizm był ignorowany.

jazda konna nad morzem

Autor: devra
Źródło: http://www.flickr.com
Przedszkole miało na celu zapewniać ochronę na czas nieobecności rodziców. To wszystko. Obecnie istnieją przedszkola publiczne i prywatne. Takie przedszkole powszechne to miejsce, które zapewnia darmowe nauczanie, opiekę i wychowanie podczas określonych przez taki organ godzin, lecz w czasie nie dłuższym niż pięć godzin dziennie. Inaczej mówiąc jeśli chcielibyśmy, żeby nasze dziecko przebywało w przedszkolu do 5 godzin, to nic to nie będzie kosztowało. Przynajmniej teoretycznie. Większość przedszkoli publicznych pobiera od rodziców tzw. opłaty stałe za obecność dziecka powyżej 5 godzin.

Zaabsorbowała Cię ta sprawa? Jeżeli tak, to kliknij tutaj, a więcej przeczytasz w linku (https://pischool.pl/angielski/). Dla niektórych osób ten materiał to niecodzienne podejście do takiego tematu.

Poza tym nie są odliczane od tego dni, w których dziecko istotnie nie przybywało w przedszkolu. Ponadto w przedszkolu publicznym dochodzą także opłaty za wyżywienie, komitet rodzicielski i za zajęcia dodatkowe, które są oferowane przez każde przedszkole.

marina - dziecko

Autor: jurek_jjt
Źródło: http://www.flickr.com
Z drugiej strony są również przedszkola niepubliczne, czyli prywatne. Tego typu przedszkole może zostać założone przez osobę prawną lub przez osobę fizyczną. Od przedszkola społecznego różni się przede wszystkim tym, jakie funkcjonują w tamtym miejscu opłaty. Są to m.in. bezzwrotne czy comiesięczne czesne. Wynoszą one od kilkuset do ponad 1500 zł. Zazwyczaj przedszkole niepubliczne nie przewiduje zwrotu należności wniesionych za okres, kiedy dziecko było nieobecne. Oprócz tego wszystkie opłaty regulowane przez rodziców obejmują bardzo dużą paletę usług.

Poza opieką, oferowaniem podstawy programowej czy wyżywieniem, tego typu prywatne przedszkola oferują zajęcia dodatkowe. Może to być karate, zajęcia teatralne czy wyjazdy do teatru lub muzeum .