Jakiego rodzaju meble należą do laboratoryjnych i co powinny one zapewniać?

W różnorodnych przedsiębiorstwach do poprawnego ich działania potrzebne są właściwe meble. Ich celem jest zapewnianie komfortu pracy członkom personelu oraz bezpieczeństwo i funkcjonalność. Przykładowo do warsztatu samochodowego konieczne są różne stoły i szafki.

Do Laboratorium również pracownicy potrzebują odpowiednich mebli.
Dobre meble laboratoryjne muszą gwarantować do codziennej pracy solidność oraz dużo miejsca. Są to np. przestawne szafki (zobaczysz tu), jakie są nieodzownym składnikiem stolików laboratoryjnych. Blat tego typu stołu wyprodukowany jest z surowca zapewniającego trwałość w kontaktach z odczynnikami, które wykorzystywane są w pracach w laboratorium. Zależnie jakiego blatu wymagamy, możemy dobrać spośród dużej propozycji blaty z ceramiki, z żywicy i polipropylenowe. Meble takie są najwyższej klasy oraz są bardzo funkcjonalne. Produkowane są według najnowszych rozwiązań technologicznych. Przeważnie projekty mebli są sporządzane do konkretnego pomieszczenia i na zapotrzebowania konkretnego użytkownika.
meble laboratoryjne

Autor: Hey Paul Studios
Źródło: http://www.flickr.com
Stoliki przyścienne umożliwiają przyścienne zabudowanie roboczych stanowisk w laboratoryjnych pomieszczeniach. Aby wybrać ten odpowiedni stół przyścienny, należy wziąć pod uwagę rozmiar pomieszczenia i specyfikę laboratorium. Stoły tego typu mogą być pojedyncze, jakie stanowią oddzielny mebel lub mogą być złączone w ciągi, które tworzą przyścienne zabudowanie jakiejkolwiek długości. Stoły przyścienne mogą być proste i kątowe w kształcie litery „U” lub „L”. Tego typu stoliki mogą być połączone z szafkami podwójnymi lub z szafką z szufladami. Meble laboratoryjne (dygestoria) to mogą być także krzesła.

Mają one przeważnie regulację wysokości oraz ustawianie kąta nachylenia oparcia odnośnie siedzenia. Można w nich podnosić oparcie oraz można też ustawić odległość siedzenia od oparcia.