Jakiego rodzaju meble należą do laboratoryjnych i co powinny one zapewniać?

W różnorodnych przedsiębiorstwach do poprawnego ich działania potrzebne są właściwe meble. Ich celem jest zapewnianie komfortu pracy członkom personelu oraz bezpieczeństwo i funkcjonalność. Przykładowo do warsztatu samochodowego konieczne są różne stoły i szafki.

Do Laboratorium również pracownicy potrzebują odpowiednich mebli.
Dobre meble laboratoryjne muszą gwarantować do codziennej pracy solidność oraz dużo miejsca. Są to np.

Czy gromadzisz wiadomości w kontekście studiowanego tematu? Jeżeli tak, to przeczytaj więcej w tym opracowaniu (http://optyk-trejnowski.pl/szkla). Ono także będzie dla Ciebie ekscytujące!

przestawne szafki, jakie są nieodzownym składnikiem stolików laboratoryjnych. Blat tego typu stołu wyprodukowany jest z surowca zapewniającego trwałość w kontaktach z odczynnikami, które wykorzystywane są w pracach w laboratorium. Zależnie jakiego blatu wymagamy, możemy dobrać spośród dużej propozycji blaty z ceramiki, z żywicy i polipropylenowe. Meble takie są najwyższej klasy oraz są bardzo funkcjonalne. Produkowane są według najnowszych rozwiązań technologicznych. Przeważnie projekty mebli są sporządzane do konkretnego pomieszczenia i na zapotrzebowania konkretnego użytkownika.

meble laboratoryjne

Autor: Hey Paul Studios
Źródło: http://www.flickr.com
Stoliki przyścienne umożliwiają przyścienne zabudowanie roboczych stanowisk w laboratoryjnych pomieszczeniach. Aby wybrać ten odpowiedni stół przyścienny, należy wziąć pod uwagę rozmiar pomieszczenia i specyfikę laboratorium. Stoły tego typu mogą być pojedyncze, jakie stanowią oddzielny mebel lub mogą być złączone w ciągi, które tworzą przyścienne zabudowanie jakiejkolwiek długości. Stoły przyścienne mogą być proste i kątowe w kształcie litery „U” lub „L”. Tego typu stoliki mogą być połączone z szafkami podwójnymi lub z szafką z szufladami. Meble laboratoryjne to mogą być także krzesła.

Mają one przeważnie regulację wysokości oraz ustawianie kąta nachylenia oparcia odnośnie siedzenia. Można w nich podnosić oparcie oraz można też ustawić odległość siedzenia od oparcia.