Jakie wybrać okulary przeciwsłoneczne? Na jakie kwestie najbardziej powinniśmy zwrócić uwagę?

Okulary przeciwsłoneczne są często niezbyt doceniane, traktowane tylko jako ozdoba, tymczasem powinny chronić oczy przed złym działaniem promieni UVA i UVB. Pod tym kątem musimy z pewnością je wybierać, choć jak wiemy powinny być także ładne, wykonane z materiałów solidnych.

przekrój - zdrowie

Autor: Bernt Rostad
Źródło: http://www.flickr.com
Takie są z pewnością okulary Solano, najwyższej jakości i bardzo gustowne. Tego typu okulary przeciwsłoneczne są obowiązkowe w lato. Można nawet powiedzieć, że nie warto bez nich wychodzić z domu.

Nie zastanawiaj się – w szukaniu interesującego Cię tekstu kontynuuj klikanie w następne linki. Po jakimś czasie na pewno wyszukasz coś atrakcyjnego.

Co interesujące, są bez wątpienia pomocne też w okresie zimowym, bo promienie słoneczne w każdym miesiącu przedostają się do oka i mogą przyczyniać się do wielu chorób.

okulary solano

Autor: PerDormire
Źródło: PerDormire
Jak więc tylko słońce silniej świeci, należy zaopatrzyć się w dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne (http://rajsoczewek.pl/okulary-przeciwsloneczne/solano), jakie mają właściwie przyciemnione soczewki okularowe i filtr na minimalnym poziomie 400. Dobrze kupować takie okulary w salonach optycznych, gdyż z różnych bazarów są nie za bardzo dobrze dostosowane więc mogą tylko zaszkodzić zamiast być pomocne. To jest oczywiście bardzo ważne, żeby okulary przeciwsłoneczne pełniły swoją najbardziej istotną, zdrowotną rolę.
Pomimo to fajnie jak są ładne i modne, jak na przykład Ray Ban Wayfarer. W tym względzie powinniśmy zwrócić uwagę na takie kwestie jak zabarwienie szkieł. Są w stanie być różnorakie, na przykład brązowe.

Najbardziej zatrzymują one światło niebieskie, które sprawia najbardziej mocne odczucie olśnienia. Kolejne jak szare i szarozielone nie zmieniają kolorów otaczających przedmiotów, a z tego powodu łatwo ocenić odległość. Natomiast żółty polepsza kontrast widzenia w dzień, gdy jest pochmurno.