Jakie są sposoby na zahamowanie postępu dolegliwości pod nazwą stożek rogówki?

Oczy to niezwykle ważna część m.in. człowieka, która jest wystawiona na dużo różnorodnego rodzaju dolegliwości. Zalicza się do nich stożek rogówki, zatem taka dolegliwość, która modyfikuje ukształtowanie rogówki z postaci kulistej na stożkowatą.
Istnieje dużo przyczyn, które mogłyby powodować występowanie tej dolegliwości, a do najpopularniejszych z nich należą się czynniki genetyczne lub dziedziczne i dysfunkcje hormonalne.

stożek rogówki kraków

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
przebarwienia

Autor: Denis Loh
Źródło: http://www.flickr.com
Zdiagnozowanie takiej dolegliwości za pomocą lampy szczelinowej jest wykonalne jedynie przez fachowca. Mógłby on stwierdzić istnienie tej dolegliwości również na podstawie analizy płaszczyzny rogówki przy zastosowaniu procedury tomografii rogówki. Spowolnienie postępu takiej dolegliwości jest tym bardziej możliwe, im wcześniej zostanie ona zdiagnozowana. Na szczęście poprawa jakości widzenia byłaby w takiej sytuacji możliwa. Jeżeli Ciebie lub kogokolwiek z Twoich bliskich dotknęła dolegliwość o nazwie stożek rogówki Kraków jest miastem, w którym z pewnością odnajdziesz profesjonalną pomoc.
Warto tutaj dodać, że żeby przywrócić pacjentowi dobrą jakość widzenia, zalecane jest noszenie twardych i gazoprzepuszczalnych szkieł kontaktowych, ponieważ są one w stanie skorygować krzywiznę rogówki.

Nasz artykuł wydał Ci się interesujący? Masz chęć na kolejne opisy? Zatem nie zwlekaj i klikaj soczewki kontaktowe lubartów w podany link.

Takie szkła wykonuje się indywidualnie jedynie na podstawie wyników badań za pomocą tomografu rogówkowego. Z powodu, że jest to dolegliwość o charakterze postępującym, w pewnym momencie szkiełka mogą być niewystarczające. W takiej sytuacji można wykorzystać wszczepienie w powierzchnię oka tzw.

intacsów, zatem specjalnych pierścieni śródrogówkowych. Mogą one poprawić wzrok przez spłaszczenie szczytu stożka. Niestety tego typu metoda także nie powstrzymuje rozwoju choroby i po jakimś czasie należy wymienić pierścienie.