Jakie powinno się stosować kosmetyki do różnych typów włosów? O czym trzeba pamiętać?

Czy istnieją jakieś domowe środki na piękne włosy? Takie pytanie stawia sobie bardzo dużo kobiet, nie ma natomiast jednej odpowiedzi na tak postawione pytanie, bo każdy typ włosów wymaga innego rodzaju pielęgnacji. Przy tym dbanie o włosy bardzo jest zależne od pory roku, ulega to zmianie również poprzez działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Na pewno nie bez znaczenia jeśli chodzi o pielęgnacje włosów są różne czynności, przykładowo farbowanie, trwałe ondulacje lub też stosowane szampony.

To samo można powiedzieć o używanych lakierach. Są faktycznie różnej jakości, lecz jeżeli chcemy mieć mało problemów z włosami to kupujmy jedynie profesjonalne lakiery – przejdź do sklepu. Dużo pań ma problem z przesuszonymi włosami, w jaki sposób więc o nie zadbać? Takie włosy są często skutkiem częstego suszenia, modelowania oraz prostowania. Są wtedy bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, są suchsze, a więc pozbawione połysku. Ważnym krokiem w pielęgnacji włosów tego typu jest wybór właściwego szamponu oraz odżywki. Kosmetyki alterna są w stanie pomóc uzdrowić ten rodzaj włosów. Zresztą przejrzyj sama o tym – kliknij tutaj.

długie, rude, kręcone włosy

Autor: Maurina Rara
Źródło: http://www.flickr.com

A jak można zatroszczyć się o włosy kręcone? Pielęgnacja tego typu włosów powinna zacząć się od stosowania właściwego szamponu oraz odżywki do włosów.

Szukasz ciekawych artykułów? To dobrze, ta strona internetowa psychoterapeuta kraków z pewnością Cię zaciekawi, gdyż są na niej wiele niezwykle interesujących informacji.

Kosmetyki do tego typu włosów muszą mieć w składzie naturalne składniki odżywcze, jakie nawilżają kręcone włosy, jakie z natury są suche. Układanie jak i modelowanie tego rodzaju włosów powinno się rozpocząć już podczas suszenia, nawinąć parę pasemek na palce i przystawiać je do dyfuzora. Dużym problemem są włosy przetłuszczające się, ponieważ potrzebują codziennego mycia. To z tego powodu, że w szybki sposób tracą świeży wygląd, są posklejane, mogą też gromadzić zanieczyszczenia.

Po umyciu włosów zalecane jest wypłukanie ich wodą z dodatkiem cytryny. Zbawienne właściwości tego owocu spowodują zwężenie się gruczołów produkujących łój, sprawiają też, iż rzadziej powstaje łupież. Pielęgnacja tego rodzaju włosów wymaga, aby stosować lekkie balsamy, jakie nie obciążają włosów, zaś nadają im efekt puszystości. Odradza się natomiast stosowanie specyfików bez spłukiwania. Jak widzimy, nie ma jednej zasady na piękne włosy. Wszystko zależy od tego jakiego rodzaju włosy mamy. Jeśli dostosujemy się do powyższych porad, możemy liczyć na dobre efekty.