Jakie podstawowe meble konieczne jest we wszystkich szkołach?

Szkoła jest miejscem, w którym codziennie dzieci spędzają dużo czasu. W tym miejscu uczą się, bawią z przyjaciółmi oraz zjadają posiłki, zatem szkoła powinna być odpowiednio wyposażona i urządzona. Jakie meble powinny się w niej znaleźć?

klasa podczas lekcji

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszym rzędzie są to meble do szatni, bowiem to tutaj dzieciaki najpierw idą, przechodząc przed próg szkoły. W szatniach muszą znajdować się wieszaki na kurtki, szafki na buty oraz siedzenia, na których można spocząć, by się ubrać oraz np. zawiązać buty, a zimowe obuwie może mieć naprawdę długie sznurówki (meble do szatni). Rolę siedzenia zwykle pełnią właśnie półki na buty, co znacznie oszczędza miejsce, ponieważ szatnie i tak nie są zbyt duże. Kiedy cała klasa chce wejść na raz, przeważnie zaczyna brakować miejsca oraz część osób powinna wyjść, dopiero wejdzie reszta. Poza meblami do szatni konieczne jest wyposażenie klas, tzn.

Masz jeszcze sekundę? Jeżeli tak, to namawiamy Cię do następnej witryny, na której przygotowaliśmy szczegółowe posty – kliknij w link szkoła podstawowa józefów.

ławki, krzesła, biurko dla nauczyciela oraz szafy na różnego typu przybory szkolne. Ławki oraz krzesła mają urzeczywistniać ustalone normy, gdyż uczniowie siedzą na nich po kilka godzin dziennie, więc muszą być wyjątkowo wygodne. Znakomicie, by posiadały specjalny wieszak na plecak, jaki nie powinien brudzić się od podłogi. Przydadzą się również ławki przed klasami, by uczniowie nie musieli siedzieć na podłodze pomiędzy zajęciami (Diora Świdnica Sp. z o. o.). Dzięki ławkom będą mogli na spokojnie zjeść kanapkę i nie pobrudzą sobie ubrań, gdyż podłogi nie zawsze są czyste, w szczególności w czasie jesienno-zimowym, gdy do szkoły wchodzą osoby z zewnątrz i nanoszą na butach śnieg i błoto. W pokoju nauczycielskim zaś niezbędne są stoliki, krzesła oraz szafy na dzienniki, sprawdziany oraz inne dokumenty. Na ogół kupowany jest jeden albo dwa dłuższe stoły, przy których również mogą odbywać się rozmaitego typu zebrania.

przedszkole

Źródło: PIXABAY.COM
Podobne jest wyposażenie przedszkoli, jednak w tym miejscu przeważnie nie ustawia się stolików do pisania. Starczą małe stoliki dla dzieci używane do zabawy i malowania, przy których siedzą maluszki. Trzeba pamiętać, by meble były dostosowane do wieku przedszkolaków oraz uczniów, ponieważ i zbyt duże, i zbyt małe meble spowodują uczucie dyskomfortu i wady postawy, a tego przecież nie chcemy – jak złożyć stoliki dla dzieci.