Jakie odżywki dla sportowców kupić?

Odżywki dla sportowców mieszczą substancje mobilizujące organizm do szybszego spalania tkanki tłuszczowej i budowania tkanki mięśniowej.
Odżywki dla sportowców nie oddziałują na hormonalną gospodarkę i w rekomendowanych ilościach nie są szkodliwe dla zdrowia ludzkiego.

Kreatyna jest aminokwasem, jaki występuje w organizmie. Przyjmowana w formie suplementu diety powiększa energię i wytrzymałość, pobudza ciało do wzmożonej pracy. Dzięki niej szybciej powiększają się mięśnie. naturalnie, bez ćwiczeń mało pomoże. Warto brać ją po ćwiczeniach na siłowni. Należy pamiętać, by w trakcie suplementacji kreatyną przyjmować zwiększone ilości wody, gdyż substancja ta powoduje szybsze odwadnianie. Jest to typowa odżywka na masę – nie obniży ona masy ciała, lecz wspomoże budowanie muskułów. Nadużywanie tego rodzaju suplementów diety może wywołać tycie, bóle żołądka i skurcze mięśni. Nie mogą stosowane być przez osoby cierpiące na choroby nerek i osoby poniżej 18. roku życia. Odżywki dla sportsmenów mogą też obejmować białko bądź glutaminę.

Jeśli szukasz zbliżonych informacji na omawiany temat, to też rzuć okiem na laserowa korekcja wzroku żory analogiczne materiały, które podnoszą tę tematykę.

Działanie ich polega głównie na tym, iż dostarczają organizmowi budulca do rozbudowywania mięśniowej masy w czasie ćwiczeń.

dziecko

Autor: Shaun Fisher
Źródło: http://www.flickr.com
Przy intensywnych ćwiczeniach większa część z nas sięga po napitki w trakcie ćwiczeń, szczególnie po niegazowaną wodę mineralną, nie odczytując jej składu. Większa część wód zawiera spore ilości magnezu oraz wapnia, a nie są to główne elektrolity tracone razem z potem.

Wody mineralne muszą dostarczyć większych ilości sodu, ponieważ to właśnie zapasy chlorku sodu zmniejszają się w największym stopniu w trakcie ćwiczeń. Warto znaleźć przetestowany sklep z odżywkami.