Jakie odżywki dla sportowców kupić?

Odżywki dla sportowców mieszczą substancje mobilizujące organizm do szybszego spalania tkanki tłuszczowej i budowania tkanki mięśniowej.
Odżywki dla sportowców nie oddziałują na hormonalną gospodarkę i w rekomendowanych ilościach nie są szkodliwe dla zdrowia ludzkiego.

Kreatyna jest aminokwasem, jaki występuje w organizmie. Przyjmowana w formie suplementu diety powiększa energię i wytrzymałość, pobudza ciało do wzmożonej pracy. Dzięki niej szybciej powiększają się mięśnie. naturalnie, bez ćwiczeń mało pomoże. Warto brać ją po ćwiczeniach na siłowni. Należy pamiętać, by w trakcie suplementacji kreatyną przyjmować zwiększone ilości wody, gdyż substancja ta powoduje szybsze odwadnianie. Jest to typowa odżywka na masę – nie obniży ona masy ciała, lecz wspomoże budowanie muskułów. Nadużywanie tego rodzaju suplementów diety może wywołać tycie, bóle żołądka i skurcze mięśni. Nie mogą stosowane być przez osoby cierpiące na choroby nerek i osoby poniżej 18. roku życia. Odżywki dla sportsmenów mogą też obejmować białko bądź glutaminę. Działanie ich polega głównie na tym, iż dostarczają organizmowi budulca do rozbudowywania mięśniowej masy w czasie ćwiczeń.
dziecko

Autor: Shaun Fisher
Źródło: http://www.flickr.com
Przy intensywnych ćwiczeniach większa część z nas sięga po napitki w trakcie ćwiczeń, szczególnie po niegazowaną wodę mineralną, nie odczytując jej składu. Większa część wód zawiera spore ilości magnezu oraz wapnia, a nie są to główne elektrolity tracone razem z potem.

Wody mineralne muszą dostarczyć większych ilości sodu, ponieważ to właśnie zapasy chlorku sodu zmniejszają się w największym stopniu w trakcie ćwiczeń. Warto znaleźć przetestowany sklep z odżywkami.