Jakie możliwości będą miały osoby, które z różnych powodów straciły swoje zęby a chcą ładnie wyglądać.

Nawet regularne pilnowanie stanu zębów może ich nie uchronić od kłopotów z próchnicą. Niestety wśród naszych mieszkańców z higieną jamy ustnej jest bardzo różnie, a tym bardziej z regularnymi wizytami u dentysty.

Diamentowa pielęgnacja z Sorayą

Autor: Soraya
Źródło: Soraya

Gabinet stomatologiczny odwiedza się wówczas jak ząb będzie mocno bolał, a w takim przypadku czasami jest już zbyt późno aby go uratować. Wyrwanie zęba jest ostatecznością, lecz w niejednym przypadku zwyczajnie nie ma innej możliwości, na szczęście obecnie jest sporo sposobów na to, żeby powstałą lukę jakimś sposobem uzupełnić. Nowoczesna protetyka wrocław wałbrzych przykładowo może zaoferować rozmaite korony, które przytwierdza się do zębów z obu stron, przez co taki element będzie się miał na czym trzymać.
alergie

Źródło: koncentratortlenu.eu
Dużo kosztowniejszym, lecz również i skuteczniejszym sposobem są implanty wałbrzych. Implanty to specjalne wkręty, które się mocuje w kościach szczęki. To wszystko się wykonuje w czasie zabiegu chirurgicznego, jeśli wszystko się uda i nie będzie żadnych powikłań, to ich wytrzymałość będzie porównywalna do naturalnych korzeni. Do zrobienia implantów stosuje się odpowiednie materiały, które wykazują dużą tolerancję przez nasze ciała i nie powodują żadnych reakcji alergicznych. Po założeniu implantów i zagojeniu ran można się zabrać za odbudowywanie brakujących zębów.

Na wstawionym implancie osadzić można jedną koronę, lecz może on również być bazą do tego, żeby uzupełnić kilka braków, niejednokrotnie w formie jednego długiego elementu.