Jakie korzyści gwarantują gry? Czy są zagrożeniem, czy można się od nich uzależnić? Co wiemy na ten temat?

Konsole, tablety i komputery, także normalne telefony komórkowe, to urządzenia, jakie dzisiaj służą jednocześnie do pracy i zabawy. Przede wszystkim kochamy grać w gry komputerowe, które są chyba najbardziej wspaniałą rozrywką. W każdym chociażby najprostszym telefonie odnaleźć można niezbyt skomplikowane gry, w jakie jednak uwielbiamy grać. Dlaczego?

Niektórzy twierdzą, że gry są tak popularne, ponieważ możemy czuć niechęć do rzeczywistości. Gracz w ulubionej produkcji jest w stanie przenieść się błyskawicznie do świata, w którym łatwo można odnieść sukcesy. Po prostu ma do wykonania pewne zadania, po których następuje nagroda. Gry mogą być tak więc czymś na kształt substytutu zadowolenia osobistego, to również szansa na nawiązanie bezpiecznych kontaktów wirtualnych, metoda na nudę. To jest jedna ze stron medalu, ponieważ nie każdy traktuje gry, jako takiego zamiennika szczęścia osobistego.

zobacz link

Autor: Corey Marshall
Źródło: http://www.flickr.com

Gry przede wszystkim to wspaniała rozrywka i wzbogacenie życia. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy bardzo rozwinęły się gry online, jakie umożliwiają grać osobom z całego świata. Praktycznie wystarczy posiadać podłączenie do sieci, ażeby zagrać w każdą dostępną grę.

Zainteresowała Cię ta informacja? Jeśli masz chęć zgłębić więcej – odkryj www a zapewne poznasz dużo fascynujących faktów.

Znakomita większość tego rodzaju gier jest darmowa, dopiero gdy bardziej się zaangażujemy, to mamy możliwość dokupienia kolejnych koniecznych elementów. Zwłaszcza popularna dzisiaj jest gra wawawars . Takie gry to jedna z możliwości, dość sporo można też powiedzieć o innych rodzajach.

Różnorodne gry, jak strategiczne i strzelanki wymagają zastosowania wielkiej koncentracji połączonej z koordynacją ruchową. Graczy nie powinno więc dziwić zjawisko bardzo szybko uciekającego czasu, gdyż granie to czynność nastawiona na teraźniejszość. Naukowcy twierdzą, iż gry identycznie, jak aktywność fizyczna, budzą hormony szczęścia – endorfiny. Są one w stanie regulować nawet uczucie bólu. Gry komputerowe stanowią też formę odreagowania stresu i agresji. Nie dziwi więc fakt, iż wiele osób lubi grać w gry o różnorodnych porach dnia, a nawet nocy. Jeśli nie jest to przesada, a umożliwia jednocześnie zniwelować uczucie zdenerwowania, to nie ma w tym nic złego. Jesteśmy w stanie stwierdzić, iż gry w takiej sytuacji działają jakby terapeutycznie.