Jaką działalność otworzyć, jeżeli uwielbiamy uczyć innych?

Jeżeli posiadasz dużą wiedzę z nauk informatycznych i umiesz przekazać ją innym, mógłbyś stać się korepetytorem. Jeżeli na Twoje korepetycje znajdą się klienci, w takiej sytuacji Twoja spółka z działalności jednoosobowej niezwykle prędko przekształci się w platformę szkoleniową.

Zgodnie z naszym prawem osoba, która daje korepetycje z informatyki oraz chciałaby pracować całkowicie legalnie, to powinna otworzyć firmę. Można to wykonać w niezwykle łatwy sposób. Wystarczy tylko wpisać działalność do CEIDG. Można by to wykonać zdalnie lub w urzędzie. Przy rejestrowaniu firmy wybiera się kody PKD, które będą określać zasięg funkcjonowania podmiotu. Specjalistyczna spółka szkoleniowa, która udziela korepetycji z informatyki, powinna posiadać firmowy rachunek bankowy. Powinna również przygotować pieczątkę. Dobrze by było, gdyby właściciel zaprojektował oraz wydrukował sobie wizytówki. Kiedy firma się rozkręci oraz będziesz dawać korepetycje w formie kursów i dłuższych szkoleń, w takiej sytuacji możesz postarać się o akredytacje Kuratorium Oświaty. Tego typu dokument podniesie rangę i poprawi wizerunek szkoleniowej firmy, która proponuje korepetycje z informatyki.
wykład

Autor: DFID – UK Department for International Development
Źródło: http://www.flickr.com
Korepetytor może funkcjonować głównie u klienta. Jeżeli większość czasu spędza poza budynkiem oraz w co poniektórych tylko wypadkach przyjmuje wychowanków w mieszkaniu, to może firmę zarejestrować w swym mieszkaniu. Musimy jedynie mieć świadomość tego, aby przeznaczyć jeden pokój do takiego celu. Korepetycje podczas obecności innych domowników oraz przy włączonym tv czy w kuchni nie będą zdawały egzaminu. Uczeń, który uczęszcza na korepetycje musi posiadać zagwarantowane właściwe warunki do edukacji. Z takiego względu potrzebne będzie biurko lub stolik z oświetleniem i niezwykle wygodne siedzenia biurowe.

Jako korepetytor można by pracować samemu lub w zespole.

Nie wahaj się! odwiedź nasz pełny tekst (http://www.questfe.pl/blog/) i poleć go wszystkim. Wszyscy skorzystacie! To istotne, aby dowiedzieć się ciekawych rzeczy.

Na samym początku można funkcjonować samodzielnie a kiedy uczniów będzie przybywało, w takiej sytuacji można zbudować zespół specjalistycznych korepetytorów.