Jak znaleźć dobrego psychologa?

Ogrom problemów może sprawić, że całkiem się załamujemy. Przestajemy szukać rozwiązań i jedyne, co pragniemy zrobić, to schować się pod kołdrę i nie wychodzić spod niej dopóty wszystko samo się nie wyjaśni.

kobieta u psychologa
Niestety zmartwienia najczęściej same z siebie się nie kończą, dlatego czasami potrzebne nam wsparcie z zewnątrz, np. właściwie poprowadzona terapia psychologiczna, dzięki której ponownie uwierzymy w swoje możliwości i będziemy mieć siłę, aby przeciwstawić się trudnościom, jakie stawia przed nami życie. Tylko jak wyszukać pewnego psychologa?

Na początku należy zrobić listę paru sprawdzonych specjalistów. Gdzie poszukiwać ich nazwisk? Jeżeli nikt znajomy nie może nam pomóc, musimy sami trafić na dobrych psychologów, wykorzystując np. Internet. Zacznijmy od specjalistów zatrudnionych blisko naszego miejsca zamieszkania, aby z każdą konsultacją nie jeździć kilkadziesiąt, a nawet więcej km, chyba że jesteśmy pewni jakości usług, jakie świadczy określony psycholog. Wtedy warto jest zamówić sobie więcej czasu na podróż, by szybko spostrzec efekty przeprowadzanej terapii. Mając gotową listę specjalistów powinniśmy sprawdzić ich pod kątem wykształcenia i doświadczenia. Najlepiej, gdy lekarze bezustannie się dokształcają, pogłębiając swoje kompetencje oraz poznając nowe metody leczenia.

Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że dostaniemy wymaganą pomoc i nareszcie uporamy się z kłopotami, które dotąd nas dręczyły. Wiele osób dużą uwagę zwraca także na koszty wizyty. Oczywiście dla naszych finansów najbardziej sprzyjające są wizyty refundowane, lecz nie powinien być to czynnik mający decydujący wpływ na naszą decyzję. Niekiedy lepiej jest zapłacić, aby oszczędzić sobie dalszych cierpień i szybko umówić się na terapię. Jeśli po pierwszej wizycie okaże się, iż psycholog (psychoterapia indywidualna wrocław) nie odnosi się do nas właściwie albo po prostu nie czujemy się przy nim swobodnie, sprawdźmy kolejnego specjalistę z naszej listy.

rozmowa z psychologiem

Źródło: flickr.com
Weź pod uwagę powyżej przedstawione wskazówki i nie zwlekaj ze znalezieniem odpowiedniego specjalisty. Im szybciej podejmiesz decyzję o terapii dla siebie albo dla jednego z twoich najbliższych, tym szybciej wrócicie na prostą i ponownie będziecie wieść szczęśliwe życie. Kłopoty zawsze mogą przyjść, należy wyłącznie orientować się, jak sobie z nimi radzić, a wszystko będzie prostsze.