Jak zatroszczyć się o czyste powietrze w naszej sypialni.

Skład powietrza bynajmniej nie jest trwały. Poza tym że dominujące jego komponenty jak dwutlenek węgla czy tlen znajdują się w trwałych stosunkach, to takie komponenty jak tlenki siarki czy pyłki roślin znajdują się w rozmaitych proporcjach zależnych od temperatury.

W tym tekście skoncentrujemy się na alergenach, czyli cząsteczkach białkowych. na tyle lekkich, że fruwają w powietrzu i są przez nas wdychane. Czy można temu zapobiec w domowym zakątku? Często w sypialni, gdzie wymagamy nieskażonego natlenionego powietrza, które daje nam się rozluźnići gwarantuje skuteczny sen.

dziecko spiące

Autor: Shannon
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęstszą powodem alergii, na które chorujemy w domu, są drobne pajęczaki zwane powszechnie roztoczami. To wdychanie ich wydalin, w których znajdują się białka alergenne, rodzi nasze alergie. Z pomocą przychodzą człowiekowi kołdry antyalergiczne. Musisz sprawdzić: zobacz kołdrę antyalergiczną. Zazwyczaj są one wypełnione włóknami z tworzyw sztucznych, które ponadto nawilżone są substancjami przeciw roztoczom. Należy je prać w dużych temperaturach nawet do 95 stopni, wówczas giną roztocza, a ich wydaliny zostają wypłukane z kołdry. Osoby ze predyspozycjami do alergii mogą również kupić kołdry z wełny. Każde włókno jest pokryte lanoliną, to jest naturalnym łojem zwierzęcym chroniącym pościel przed zanieczyszczeniem oraz nie pozwalającym na rozplenianie się drobnoustrojów i roztoczy.Skutecznym rozwiązaniem na kontrolę klarowności powietrza, którym oddychają nasze pociechy są śpiwory dla dzieci (zobacz – Firma IL-TEX). Są one komfortowe w użytkowaniu zarówno dla naszych dzieci jak i dla nas.

Możemy je często czyścić, gdyż w odróżnieniu od kołder mieszczą się zwykle w bębnie pralki.

pościel

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com

Co więcej, o wiele wygodniej utrzymać go w czystości. Ze względu na niewielki wymiar możemy chować go w strefie wolnym od pyłków, jak szuflada.
Niestety, z roztoczami nie da się wygrać, gdyż karmią się one naszym złuszczonym naskórkiem.
Stale będą nam towarzyszyć w momencie spania.

Jeśli stwierdzisz, że zawarte w tym tekście informacje są warte uwagi, sprawdź jeszcze szczegóły w linku zioła luzem. Odnajdziesz tam równie wartościowe dane.

Pozytywna wiadomość jest taka, że umiemy kontrolować ich ilość poprzez nabycie odpowiednich antyalergicznych kołder oraz okresową jej zmianę i odświeżanie. Dzięki tej nabytej wiedzy, roztocza nie powinny sprawiać nam większych problemów.