Jak zapobiec zapaleniu dziąseł oraz parodontozie?

Żeby móc jak najdłużej cieszyć się uroczym uśmiechem i zdrowymi zębami nie wystarczy je myć po każdym posiłku. Zgodnie z powszechną opinią jednym z najgroźniejszych i najczęstszych zagrożeń dla zębów jest próchnica. Jednak okazało się, że częściej atakuje nasze uzębienie parodontoza. Czym się objawia? Jak jej zapobiec? Czy można ją wyleczyć?

Parodontoza – symptomy – czyli zapalenie dziąseł

Sposób na białe zęby

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Parodontoza pojawia się w miejscu przyzębia, czyli tkanekodpowiadających za mocowanie każdego zęba. Aż trudno uwierzyć, że przypadłość ta dotyczy ok. 90% naszego społeczeństwa, natomiast jej objawy staja się silniejsze po 35 roku życia. Brak reakcji na objawy tej choroby może stać się przyczyną sporego uszkodzenia albo utraty zębów.
Owa przypadłość może zacząć się od niewielkiej infekcjize stanem zapalnym. Jest to oznaka długiej obecności bakteriiodkładających się na dziąsłach i zębach – znanych jako „płytka nazębna”. Odkłada się ona, gdyż zęby (zobacz protetyka stomatologiczna) myte są niedokładnie a także niesystematycznie. Wówczas panują doskonałe warunki by rozwinął się kamień nazębny, który podrażnia dziąsła powodując zapalenie dziąseł.

Nie ma żadnych wątpliwości, że to jest rzeczywiście praktyczna oferta (https://ortodoncjabecker.pl/), dotycząca cennych materiałów. Zapoznaj się z nią teraz.

Stan zapalny dziąseł odpycha je od korzeni uzębienia. Jednak zanim zęby znacząco zostaną uszkodzone jest trochę czasu by temu zapobiec.

Sposoby na zapalenie dziąseł
Jednak nim przyjdzie najgorsze jest trochę czasu by temu zaradzić. Trzeba zacząć prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej oraz na bieżąco leczyć ubytki u stomatologa. Kiedy podczas mycia zębów zdarza się krwawienie, nadwrażliwość na ciepło i zimno, występuje suchość w jamie ustnej, niesmak oraz nieprzyjemny zapach, trzeba natychmiast zapisać się z dentystą. Stosowane sposoby na zapalenie dziąseł (czytaj więcej –>) to np. masaże, które poprawiają ukrwienie i przyśpiesza regenerację. Można je wykonywać codziennie w oczekiwaniu na termin wizyty u specjalisty.

By zuniknąć zapalenia dziąseł i parodontozie należy lepiej dbać o czystość zębów i jamy ustnej. Ponadto systematycznie usuwać płytkę nazębną, myć zęby w szczelinach pomiędzy nimi i ograniczyć używki takie jak: herbata, kawa i palenie papierosów. Palacze mają gorzej ukrwione dziąsła, które nie regenerują się tak dobrze dlatego częściej dopadaja ich infekcje jamy ustnej.