Jak zapewnić dziecku odpowiedni sen?

Przy kupowaniu wyprawki dla dziecka, należy zadbać o jego bezpieczeństwo. Kiedy niemowlę zaczyna raczkować lub stawiać pierwsze kroki jest narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa: wystające kanty, szklane dekoracje, stojące na meblach, które dziecko może ściągnąć i się skaleczyć.

Opieka nad małym dzieckiem wymaga nadzwyczajnej uwagi, a do tego wiele mam ma obowiązki związane z z prowadzeniem gospodarstwa domowego. Ponadto podczas zabawy może dojść do wielu niebezpiecznych sytuacji, dziecko może stoczyć się z kanapy lub uderzyć się o meble. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest kojec dla dziecka. Jest wiele teorii, według których takie rozwiązanie ma wiele wad. Jednak są też te pozytywne i na szczęście jest ich większość , że kojec idealnie się sprawdza. Pani Natalia, mama półrocznej Hani, potwierdza, że kojec dla dziecka to duża wygoda: „Mogę spokojnie zrobić obiad czy pranie, podczas gdy moja córeczka baraszkuje w kojcu. Mogę ją na chwilę zostawić samą, beż żadnej obawy, że coś jej się stanie.

Jeśli pragniesz pogłębić swą wiedzę w tym zakresie, to czytaj więcej (http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/protetyka/) następne treści. Należy wejść w poniższy link.

??

Jakie kolory do pokoju dziecięcego

Autor: Benjamin Moore
Źródło: Benjamin Moore

Kolejnym atutem kojca jest opcja zakupu modelu z łóżeczkiem. Sama budowa również ma wiele pozytywnych stron. Przede wszystkim kojec jest wysoki, dzięki czemu dziecko podczas przebywania w nim czy próby wydostania się nie wypadnie i nie potłucze się. Ma metalową budowę, co chroni przed przewróceniem, a dzięki miękkim obiciom dziecko nie zedrze sobie skóry. Każdy kojec ma dodatkowo wmontowane obrotowe kółka, dzięki czemu można go przemieszczać i ustawiać w różnych pokojach w mieszkaniu.

Więcej na

Dodatkowym wypełnieniem kojca będzie pościel dla niemowląt. Przy jej kupnie, jednak należy pamiętać o kilku podstawowych sprawach. Przede wszystkim należy dobrać pościel do wzrostu i wieku dziecka. Musi dawać komfort, wokół obszycia nie powinno być guzików ani zamków błyskawicznych. W przeciwnym wypadku maluch mogłoby sobie zrobić krzywdę. Kolejny ważny punkt, to kwestie związane ze zdrowiem. Wyprawka dla niemowląt musi być ekologiczna. Jeśli dziecko jest alergikiem trzeba zwrócić uwagę na to czym jest wypełniona. Nie może zawierać pierz lub okna dolny śląsk innych wkładów wywołujących alergię. Kolor pościeli także jest ważny: nie może być za ciemny ani zbyt pstrokaty ponieważ będzie to rozpraszało uwagę niemowlaka, co więcej ponury kolor może może wywoływać strach. W szukaniu odpowiedniej pościeli zdecydowanie pomogą katalogi dostępne w sklepach, a także witryny internetowe sklepów.

Opublikował