Jak zająć dziecko w domu?

Gdy na zewnątrz zawierucha, i aura nie zachęca do wycieczek rowerowych na podwórku, należy zaaranżować dzieciom ciekawą zabawę w domu.

Okres jesienny daje duże pole do popisu jeśli chodzi o dziecięcą wyobraźnię. Wymagania? Trochę chęci, zaangażowania oraz szczypta pomysłowości. To składniki przepisu na znakomitą zabawę. Przyniesione z podwórka kasztany, w parę chwil zamieniają się w zagródkę niezwykłych zwierząt, pudełko po butach akwarium, zaś kartka papieru w samolot.

Frajdy przysporzy również maluchom jak i starszakom robienie własnych albumów z wakacyjnymi zdjęciami. Konieczne materiały znajdziemy np. w internetowych sklepach hobbystycznych, lub… na biurku, spacerze, w szafie. Dziecięca kreatywność lubi zaskakiwać! Inspiracji najlepiej jest szukać na stronach internetowych, wpisując w przeglądarce frazę, np.: zrób to sam dla dzieci. Zaskoczy nas niezliczona ilość pomysłów oraz technik dekorowania – nadawania wbrew pozorom niepotrzebnym lub niczym nie wyróżniającym się przedmiotom nowego charakteru, tworzenie drobnych upominków, notatników, zawieszek na drzwi, opakowań prezenty oraz ozdób na wiele okazji. Cóż bardziej ucieszy ukochaną ciocię niż własnoręcznie zrobiony przez dziecko kapelusz?

. Portale dziecięce oferują masę „gier jesiennych”, ćwiczących refleks i wyobraźnię.

Zdobywanie wiedzy przy użyciu komputera? Jak najbardziej!