Jak wybrać zabawki dla chłopców i dziewczynek?

Autor: Plast Team i LEGO ®

Gdy nadchodzą święta lub urodziny naszych dzieci, przeważnie powraca problem: jakie zabawki dla dzieci będą najodpowiedniejsze i gdzie je zamówić? Najtrudniejszą kwestią nie staje się tylko to, czy sklepy z zabawkami proponują swoim klientom wymarzone dla naszych pociech upominki, ale i to, czy wymarzona lub upatrzona przez nas zabawka, jest bezpieczna i spełnia obowiązujące atesty. Niezależnie od tego, czy naszym celem są zabawki dla chłopców, czy zabawki dla dziewczynek, ważne, by zapoznać się ze obowiązującymi oznaczeniami, jakie zamieszczone są na pudełkach zabawek dla dzieci.

Zdarza się niestety, że zabawki, obok tego, że nie są przewidziane dla konkretnej grupy wiekowej, to i nie są w stanie spełnić norm bezpieczeństwa.

Nasz link referencyjny (https://super-edu.pl/korepetycje/jezyk-angielski/sopot) zadziwi Cię bardzo pozytywnie. Znajdziesz tam ogrom drobiazgowych informacji. Więc nie ociągaj się i wejdź tam!

Ważne więc, by zobaczyć, czy produkty wystawione do sprzedaży w sklepie z zabawkami, który wybraliśmy, są oznaczone wymaganymi certyfikatami, w szczególności tymi wypełniającymi standardy Unii Europejskiej. W tym momencie można zapoznać się z systemem RAPEX, w którym opisane i usystematyzowane są zabawki dla dziewczynek które mogą stanowić duże zagrożenie.

Zwracając uwagę na zaistniałe wydarzenia w ciągu ostatnich lat, mających związek z transportem do Polski zabawek dla chłopców i zabawek dla dziewczynek, szczególnie zwróćmy uwagę na kraj produkcji produktów, które ma w swoim katalogu wybrany przez nas sklep z zabawkami.

Spodobał Ci się nasz tekst? Zatem czytaj tutaj więcej (https://edukacjaaktywna.pl/oferta/zerowka/), co chcesz na kolejnej witrynie, którą z chęcią dla Ciebie przygotowaliśmy.

Jak zwykle wynika z tego, że taniej nie znaczy lepiej, nie tylko kiedy zwracamy uwagę na markę i wytrzymałość, ale i na to, czy produkt jest bezpieczny.

Widzimy, że zabawki które kosztują mniej, sprowadzane z Chin lub innych krajów trzeciego świata, choć nam, dorosłym, wydają się być w porządku ze względu na oszczędność, stanowią spore niebezpieczeństwo dla naszych pociech. Nie spełniają standardów, które obowiązują w całej Unii Europejskiej, nie tylko patrząc na wytrzymałość, zagrożenie skaleczenia, zbyt łatwe do rozmontowania przez dziecko elementy, które łatwo połknąć, ale i na skład substancji wchodzących w ich skład. Niekiedy zdarzało się, że zabawki chińskie zostały przypadkowo napromieniowane trującymi substancjami w procesie produkcyjnym.

Pomimo zdrowego rozsądku w kwestii kosztów, wykażmy się też uwagą, czy wybierane przez nas zabawki dla chłopców lub zabawki dla dziewczynek są tymi wymarzonymi, ale i tymi spełniającymi normy bezpieczeństwa – zabawki Kraina zabawy.

Źródło: Krainazabawy.pl