Jak wybrać zabawkę dla malucha?

Propozycja producentów zabawek jest olbrzymia, nęcą barwą i dźwiękiem. Przy tak szerokiej ofercie łatwo się zagubić, a wybór należytej zabawki może okazać się bardzo kłopotliwy. Uwierzyć reklamie, efektownemu designowi, znajomości marki? Jakie przymioty winna posiadać idealna zabawka? Jak widzimy, wybór tej stosownej wcale nie jest taki łatwy.

Dobór odpowiedniej zabawki dla naszego dziecka to swego typu proces. Na początku musimy się zastanowić nad celem zakupu zabawki. Zadać sobie pytanie: po co kupujemy dziecku daną zabawkę. Czy ma ona absorbować dziecko, w czasie kiedy rodzice są zajęci oraz bezowocnie pochłaniać jego czas? Czy nieść za sobą możność nauki i rozwoju?

Idealna zabawka to taka, która budzi do aktywności. Masowe zabawki na ogół dostarczają maluchowi skończonych rozwiązań oraz czynią je biernym. Idealnymi zabawkami są te, które poprzez rozrywkę uczą i kształtują. Prawidłowo dobrana zabawka rozwija myślenie logiczne i przestrzenne, koordynację, kreatywność, jak także umiejętności werbalne. Jeżeli idzie o dzieci w wieku przedszkolnym uwielbiają one naśladować działania dorosłych. Świetnym więc pomysłem może być przykładowo kasa sklepowa zabawka – kasa sklepowa zabawkaj.

zabawka

Autor: VTech
Źródło: VTech

Im prostsza zabawka, tym bardziej pobudza do zabawy. Cacka, które grają, błyszczą, same się ruszają, są dla dziecka interesujące tylko przez moment i błyskawicznie mogą wylądować w kącie. Idealna zabawka otwiera przed maluchem wiele opcji. Dla przykładu klocki z drewna, które mają nieomal nieograniczoną ilość aranżacji. Gdy wiemy już, po co kupujemy zabawkę, musimy ją dostosować do wieku i upodobań maluszka. Co innego ciekawi dzidziusia, a co innego przedszkolaka. Musimy również mieć na uwadze, że niektóre zabawki są przeznaczone dla dzieci wyżej pewnego wieku, co łatwo sprawdzimy w oznaczeniach na zapakowaniu.

Także poziom trudności powinien być dopasowany do wieku dziecka, dla którego zabawka jest nabywana. Bobas nie jest w stanie skupić swej uwagi dłużej na jednym obiekcie. Nie zawsze kontroluje swoje ruchy, a świat przenika poprzez zmysły. Stąd należy dobierać zabawki o wyrazistych kolorach, które łatwo przykują spojrzenia niemowlaka. Nieco większe dzieci, które mogą się już samemu poruszać, szybko wypróbują odporność swych zabawek. Ich uwagę natomiast na pewno przykują proste klocki a także układanki. Istotne, by zabawki miały różne kształty oraz faktury.

Omawiany temat z pewnością posiada ciekawe informacje, ale żeby uzyskać ich jeszcze więcej prześledź link, który jest niesamowicie absorbujący.

br>
Jeśli zafascynowała Cię prezentowana w niniejszym wpisie tematyka, zobacz treść na stronie, którą zapewne również uznasz za pożyteczną.

Zabawki możemy także kupić w internecie wpisując w przeglądarkę zwrot: zabawki sklep internetowy – przejrzyj zabawki dla swoich dzieci .