Jak młode matki przygotowują się do pełnienia obowiązków rodzicielskich, w tym opieki nad noworodkiem

Bycie matką nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza dla kobiet, które spodziewają się pierwszego potomka. Na szczęście w obecnych czasach są w stanie liczyć nie tylko na pomoc od rodziny, ale również od doświadczonych położnych środowiskowych. A są i takie dwudziestolatki, które wolą lekturę odpowiedniej, czyli specjalistycznej książki.

zobacz produkty

Autor: iStock
Źródło: iStock
Jeśli natomiast chodzi o wyprawkę dla niedoszłej mamy i nienarodzonego jeszcze dziecka, to bardzo dużo będą miały do powiedzenia ekspedientki zatrudnione w sklepach z artykułami dziecięcymi.

Jeśli znalezienie dodatkowych informacji na opisywany temat jest dla Ciebie bardzo istotne, to aby je zdobyć prześledź witrynę (http://krevetki.pl/galeria/), na której je z pewnością zobaczysz.

A jeśli poza tym rozejrzymy się po sieci, to niemalże od razu stwierdzimy, że towary oferowane małym dzieciom bywają równie liczne, jak te przeznaczone dla młodych matek.

Jednym z obowiązkowych, a jednocześnie podstawowych sprzętów są laktatory (odwiedź witrynę). Służą one do odsysania matczynego mleka, które potem bywa przechowywane aż do pory karmienia. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne w sytuacji, gdy młoda mama bywa zmuszona wyjść z domu na parę ładnych godzin. Żeby w międzyczasie maluch nie był głodny, zostawia dla niego w chłodziarce swój pokarm. Niewielka flaszka staje się czasami przyczyną rodzinnych nieporozumień. Z pewnością każdy słyszał o roztargnionym tacie, który przez przypadek i przez pomyłkę do kubka świeżej czekolady wlał mleko przeznaczone dla niemowlęcia.

niemowlak

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Współczesne laktatory z grubsza jesteśmy w stanie podzielić na dwa podstawowe zbiory: te uruchamiane ręcznie i te na prąd. Producenci obu tych modeli troszczą się o to, aby oferowany przez nich towar był bezpieczny dla mamy i jej niemowlęcia. A dodatkowo stawiają na komfort użytkowania, co nie bywa bez znaczenia zwłaszcza dla tych mniej zorientowanych w temacie użytkowniczek. Istotny jest również intuicyjny montaż poszczególnych elementów, bo nie zawsze posiadamy wystarczająco dużo czasu na zastanawiania.

W trakcie sprawunków warto dokładnie wszystko sprawdzić. Najrozsądniej wybierać modele znanych i cenionych marek. Subiekci, a w niektórych przypadkach także farmaceuci, doradzają, żeby kupić laktator avent. Jak zapewnia producent jest on w 100 procentach bezpieczny i bardzo skuteczny. Pozwala odciągnąć pokarm w całości, nawet jeżeli mama będzie go używać w pozycji siedzącej. Laktatory są także wyposażane w specjalne nakładki masujące i dzięki takiemu rozwiązaniu omawiana czynność staje się przyjemnością. Nic wiec dziwnego, że takie urządzenie pomalutku staje się obligatoryjnym punktem na liście sprawunków każdej przyszłej mamy