Jak przygotować się do wygodnego karmienia niemowlaka, żeby odbywało się to bez stresu?

Kupienie odpowiedniej wyprawki dla dzidziusia jest oczywiście kwestią niełatwą. Z tego powodu chciałam dać kilka podpowiedzi odnośnie sprzętu do karmienia.
Ma się rozumieć każda mama wie, iż najlepiej jest karmić dziecko piersią.

Warto jednak wziąć pod uwagę to, że z jakiś przyczyn może się nie udać. Także mama karmiąca piersią powinna mieć w domu rezerwową butelkę – na wypadek, gdyby musiała zostawić malucha na kilka godzin, gdy to tata będzie je karmił odciągniętym uprzednio mlekiem.

aranżacja3

Źródło: lampyilampki.pl
O zakup odpowiedniej butelki warto zadbać przed rozwiązaniem – żeby potem w razie potrzeby nie biegać gorączkowo w poszukiwaniu tej najlepiej spełniającej funkcję. Zdawało by się – prosta kwestia – butelka i tyle.
pomieszczenia

Autor: TheUglySweaterShop.com
Źródło: http://www.flickr.com
Biorąc pod uwagę osłabienie po porodzie i nieprzespanych nocach trzeba jednak zapewnić sobie wygodę karmienia, które odbywa się wiele razy dziennie.
Ja zdecydowanie rekomenduję butelki avent.

Czy zszokował Cię ten artykuł? Żeby poznać temat wejdź tutaj i poznaj więcej szczegółów (http://zdrowienastole.pl/blog/zastosowanie-oleju-z-czarnuszki) – na pewno będą dla Ciebie zadziwiająco interesujące.

Są one wzorowane na anatomii kobiecej piersi – idzie tu o to, by karmienie było jak najbardziej naturalne, a maluch mógł się łatwo przyssać. Butelki avent upraszczają łączenie karmienia butelką z karmieniem piersią. Smoczki są szerokie, o naturalnym kształcie, płatki znajdujące się w ich środku zwiększają jego miękkość i sprężystość bez ryzyka zapadania się ścianek. Wygodny kształt umożliwia dziecku samemu złapanie butelki avent – pamiętajcie, że wasz maluch będzie się bardzo prędko rozwijał i już niebawem zacznie próbować sam chwytać!

Warto też zadbać o szybkie podgrzewanie pokarmu. Mając własne mleko przechowywane w lodówce bez zwłoki uzyskamy pożądaną temperaturę, kiedy z pomocą przyjdzie nam podgrzewacz do butelek avent.

Jeżeli nie chcesz, aby uciekły Ci inne tego rodzaju kwestie tyczące się omawianego tu tematu, to kliknij i więcej zobaczysz w treści (https://tablicowo24.pl/kategorie/tablice-magnetyczne/).

Ważną jego cechą jest, że działa szybko i równomiernie, zapobiega uzyskaniu gorących produktów. Wystarczy wybrać ustawienie, korzystając ze specjalnej tabeli, która wskaże nam ile minut zajmie proces podgrzewania. Ważne jest, żeby mleka nie poddać działaniu za wysokiej temperatury, co mogłoby negatywnie wpłynąć na jego jakość. Podgrzewacz do butelek avent nadaje się również do rozmrażania mleka.

Niemowlę rośnie, zaczynamy podawać mu inne pokarmy.

Słoiczek wyjęty z lodówki możemy rzecz jasna podgrzać w gorącej wodzie, ale podgrzewacz do butelek avent zrobi to o wiele szybciej.
Opieka nad maluchem to ciężkie zadanie. Warto je sobie upraszczać przy pomocy specjalnie do tego opracowanych narzędzi.