Jak przygotować mieszkanie na przyjazd psiaczka?

Ogromnymi krokami przychodzi jedna z najwSPAnialszych chwil w Waszym życiu – już za kilka dób zabierzecie własnego maleńkiego psiaczka od hodowców.
Na ów moment powinniśmy się niezwykle dobrze przygotować, wszystko musimy zapiąć na ostatni guziczek, w taki sposób ażeby uniknąć w przyszłości wielu kłopotów.

zabawki

Autor: COCOONABABY®
Z psiakiem jak z małym dzieckiem – przed jego zjawieniem się, dużo rzeczy musimy w domku pozmieniać a także kupić. Na paręnaście dób przed pojechaniem po swego szczeniaczka trzeba wybrać się do sklepu po czym kupić następujące przedmioty: obróżka – dla małego najwygodniejsza będzie delikatna parciana obróżka podszyta mięciutką skórą. Na pewno nie powinna to być obroża metalowa, bowiem jest nazbyt ciężka jak też nie posiada z reguły opcji regulacji. Znakomicie gdy pierwsza smycz będzie smyczą zrobioną z liny bądź taśmy z opcją dostosowywania długości. Nie wskazane jest nabywanie drogiego legowiska dla pieska ani w postaci pontonów, ani wiklinowych koszyków. Szczeniaki bardzo kochają nadgryzać własne legowisko, zatem szkoda wydawać pieniążków na cokolwiek co zostanie skonsumowane w kilka tygodni. Istotne aby posłanie było dla psiaka jego schronieniem, nie można go na nim ukarać. Poza tym winno się znajdować w takim miejscu, by piesek zdołał śledzić co się dzieje w domku. Miski potrzebne będą co najmniej dwie, jedna na picie, druga natomiast na karmę.

Jeśli opublikowane tu materiały są dla Ciebie niebanalne, kliknij tu, gdyż w danym serwisie też odnajdziesz coś wartościowego!

Idealne są miski stalowe, bo mimo że kosztowne, to są porządne, łatwo je myć oraz odkażać.

Ważne aby miska była trochę zbyt ogromna niż zbyt mała – regułą jest, że porcja pożywienia zajmuje nie więcej niż połowę miseczki.
Jeżeli idzie o psie zabawki, ich wybór w sklepach jest olbrzymi. Godne polecenia będą wszelakiego typu liny z węzłami czy też piłeczki na sznurku.