Jak przygotować funkcjonalny i śliczny pokój dla rodzeństwa

Urządzając pokój dla dzieci, pamiętajmy o funkcjonalności i dobrym designie. Dorastające dziecko potrzebuje coraz więcej swojej przestrzeni. W mieszkaniu wszystkie dziecięce zabawki powinny znaleźć swoje miejsce, zamiast plątać się pod nogami domowników.Maluch, który ma swój pokój, szybciej uczy się samodzielnej zabawy, a także obowiązków domowych.

Fototapeta dla dzieci od Demur.pl

Autor: Demur.pl
Źródło: Demur.pl

Czasami zdarza się jednak, że w jednym pokoju musi zamieszkać rodzeństwo, ponieważ rodzice nie mogą sobie pozwolić na większe mieszkanie (galeria lokale, które oferują deweloperzy mają najczęściej niewielką powierzchnię.

Czy jesteś zdania ten wątek jest bardzo interesujący? Jeśli tak uważasz, to wejdź na niezły serwis – w tamtym miejscu znajdziesz równie intrygujące informacje.

Nawet osoby, które zarabiają powyżej średniej krajowej często stać najwyżej na M3. Stąd też, gdy decydujemy się na drugie dziecko, rodzeństwo musi zamieszkać w jednym pokoju. Niestety dzieci często kłócą się ze sobą, a im starsze, tym bardziej kłopotliwe staje się dzielenie pokoju.

Jak zaaranżować przestrzeń, która spełni oczekiwania dzieci?Przede wszystkim podczas projektowania wspólnego pokoju wydzielić części, które będą należały do każdego z dzieci. Pokój można podzielić za pomocą ścianki z mebli. W pokojach dziecięcych całkiem dobrze funkcjonują łóżka piętrowe i nowoczesne półkotapczany, które pozwalają zaoszczędzić wiele miejsca. Aranżacja wnętrza powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego z dzieci.

Fototapeta do pokoju dzieci od Demur.pl

Autor: Demur.pl
Źródło: Demur.pl

Przykładowo obrazki do pokoju dziecięcego powinny być neutralne, jeśli rodzeństwo to chłopczyk i dziewczynka. Rozsądnie jest wybrać bohaterów dziecięcych, których oboje podziwiają. Trzeba też wybrać obrazy dla dzieci (propozycja grafik na obrazy), które nie są zbyt ckliwe, ale rozwijają wyobraźnię.

Kliknij na odnośnik łóżko drewniane 90×200, on przybliży Ci wątek, który Cię właśnie zaintrygował. Zobacz artykuł, zawierający interesujące dane.

Lepiej powiesić na ścianie ciekawą reprodukcję, która opowiada jakąś historię, niż wielkiego kaczora donalda.

Warto pamiętać, że aranżując pokój dla małych dzieci, powinniśmy uwzględnić ich wiek.Pokój musi mieć jak najwięcej przestrzeni do zabawy. Na podłodze można rozłożyć dobrej jakości dywan, a na ścianie przykleić specjalną matę, żeby maluchy mogły po niej malować. Starsze dzieci powinny mieć już swój kącik do nauki. Aby zająć jak najmniej przestrzeni w pokoju, zamiast wstawiać dwa biurka, można przymocować do ściany specjalne blaty. Biurko najlepiej zlokalizować pod oknem, pozwoli to na właściwe oświetlenie miejsca pracy. Dzieci im starsze, tym chętniej zbierają różne przedmioty, więc niezbędna będzie odpowiednia ilość szuflad.