Jak praktycznie i funkcjonalnie urządzić niewielki dziecięcy pokój, zalety łóżek piętrowych.

Szacuje się, że w Polsce może brakować nawet do miliona mieszkań, a te które są nie zawsze spełniają europejskie normy jeśli chodzi o rozmiary. Zwłaszcza starsze budownictwo, sprzed kilkudziesięciu laty proponuje malutkie mieszkania, w jakich trzeba się niekiedy mocno nagimnastykować, aby je w miarę wygodnie umeblować.

kolorowy pokój

Autor: jheffry swid
Źródło: http://www.flickr.com
Nieduże są kuchnie, niewielkie łazienki oraz pokoje, więc nie bardzo się da po prostu zakupić pierwszych z brzegu mebli, lecz należy nieco pomyśleć, żeby wszystko dało się funkcjonalnie umeblować.

Zobacz inne pokrewne bardzo przydatne źródło informacji na opisywany problem – kliknij tu i przeczytaj więcej w tej ofercie.

Zwłaszcza dużym wyzwaniem może być mały pokój i dwójka dzieci w nim, z których każde będzie chciało posiadać jakieś miejsce do zabawy, nauki i spania. W takich przypadkach rozwiązań będzie kilka, sporo będzie zależeć od wieku tych dzieci, a także od gabarytów samego pokoju. Najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem w takich przypadkach, chociaż rzecz jasna nie jedynym, będzie łóżko piętrowe, na jakim bez najmniejszych problemów będą mogły spać dwie osoby, a jednocześnie ilość zajmowanego miejsca na podłodze będzie równa powierzchni pojedynczego łóżka.

Łóżka piętrowe są oferowane w najróżniejszych odmianach, różnią się konstrukcją, materiałem i użytym materacem. Najczęściej można spotkać łóżka zrobione ze statki albo drewna, ostatnimi czasy coraz częściej w meblowych sklepach pojawiają się także modele zrobione z meblowej płyty. Dzięki ogromnej liczbie kolorów i wzorów raczej nie będzie problemu z wyborem najlepszego, wielu wytwórców umożliwia też wprowadzenie poprawek i modyfikacji, więc da się zakupić łóżko dokładnie takie, jakie spełni oczekiwania. Jeżeli pokój dla dzieci będzie większy, to można też pomyśleć o dwóch oddzielnych łóżkach, przykładowo w dwóch rogach tego pokoju.

wystrój

Autor: Dulux®
Źródło: Dulux®
Takie rozwiązanie też ma dużo plusów, ale wymaga odpowiedniej powierzchni pomieszczenia. Jeśli ktoś będzie się decydował na takie rozwiązanie, to może albo zakupić od razu gotowe miejsce do spania, albo niezależnie zakupić wszystkie jego elementy, czyli wygodny materac i mocny stelaż do łóżka.