Jak powinniśmy ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną

Aktualnie kiedy staramy się o pracę, powinniśmy spełnić szereg wymogów w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, aby mieć realne szanse na zatrudnienie. Procesy rekrutacyjne są coraz bardziej złożone, nie chodzi już tylko o CV czy krótką wymianę zdań. Kandydaci są przeważnie przepytywani przez kilka niezależnych osób, które organizują różnorakie testy i ostatecznie podejmują decyzję o przyjęciu lub odrzuceniu danej osoby. Ważna jest nie tylko wiedza i doświadczenie, ale także ubiór i ogólna prezentacja samego siebie.

stylistka

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ulega wątpliwości, iż ubiór w pracy to sprawa niezwykle ważna. Nie dziwne zatem, że na rozmowie kwalifikacyjnej przykładowo do banku lub do jakiejkolwiek dużej korporacji rekruterzy zwracają uwagę na to, jak kandydat jest ubrany. To, co na sobie mamy w takiej sytuacji świadczy nie tylko o nas samych, lecz także o naszym szacunku do potencjalnego pracodawcy.

Prezentowany artykuł totalnie Cię wciągnął? Jeśli tak, to zaciekawi Cię też następna strona (http://www.byann.pl/pl/c/Stringi/54), która zawiera podobne dane.

Naturalnie nie od dziś wiadomo, że ludzie w pierwszych chwilach znajomości oceniają nas w dużej mierze właśnie po tym, jak wyglądamy. Z tych powodów dobrze jest zadbać o odpowiednią stylizację, jeżeli zależy nam na otrzymaniu danej pracy.

Nawet jeśli po tym, jak już otrzymamy upragnioną pracę, dowiemy, że w firmie nie obowiązuje dress code, zwykle oznacza to, iż po prostu nie funkcjonują konkretne firmowe uniformy. Natomiast podstawowych zasad, nawet jeśli są niepisane w regulaminie firmy, należy przestrzegać. Naturalnie do tego, aby umieć się dobrze ubrać do pracy nie są niezbędne szkolenia dress code czy specjalnie wynajęta stylistka, ale obecnie ludzie coraz częściej decydują się skorzystać z tego typu porad . Tym, co powinniśmy mieć za priorytet, to kolorystyka tego co nosimy. Bezpieczne barwy ubrań to takie jak: błękit, granat, czerń, szarość i biel. Dzięki wyborowi takich kolorów będziemy wyglądać profesjonalnie i nikt nie będzie mieć do nas pretensji, że np. źle reprezentujemy przedsiębiorstwo, dla którego pracujemy.

ubrania

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Absolutnie niedopuszczalne są różnego typu stroje letnie, takie jak japonki, krótkie szorty czy koszulki na ramiączkach. Rzecz jasna w okresie upałów można sobie pozwolić na trochę większą gamę kolorystyczną, trzeba jednak nieustannie mieć na uwadze to, iż musimy wyglądać profesjonalnie.

Niezależnie od tego, czy sami będziemy dobierać swoje stylizacje, czy postanowimy skorzystać z rady stylistki, kluczowym jest abyśmy sami dobrze czuli się w tym, co mamy na sobie. Ubrania muszą nie tylko wyglądać profesjonalnie, ale również być dla nas wygodne i praktyczne.