Jak można leczyć otyłość?

Otyłość obecnie jest problemem dotyczącym dużego odsetka ludności. Skutki tego stanu rzeczy są dość groźne. Człowiek z otyłością miewa problemy z poruszaniem się o własnych siłach. W skrajnych przypadkach człowiek pozostaje jedynie w pozycji leżącej, bowiem nie będzie już w stanie wstać z łóżka. Natomiast im większa otyłość, tym więcej różnego rodzaju chorób może daną osobę dotknąć.

Wynika to przykładowo z faktu, że pokryte tłuszczem organy wewnętrzne nie mogą poprawnie funkcjonować. Osoby otyłe mają również zazwyczaj duży poziom cholesterolu, co także może spowodować groźne dla zdrowia następstwa.

Czy sądzisz, że istnieje konieczność dodatkowego sprawdzenia umieszczonych w tym wpisie informacji? Jeśli tak, to kliknij tutaj i zweryfikuj witrynę (https://www.impuls.waw.pl/adhd-dzieci).

Wymyślono sporo sposobów radzenia sobie z otyłością. Zwykle mówi się o konieczności odchudzania się, jednak w przypadku dużej otyłości czasami staje się to niewykonalne. Konieczne jest wówczas zastosowanie metod bardziej zaawansowanych, chociażby przy użyciu leków lub poprzez operację.

Zmniejszenie żołądkaJedną z dość chętnie stosowanych sposobów leczenia otyłości jest operacja zmniejszenia żołądka. Jej skuteczność jest szacowana jako wysoka, w większości przypadków także zabieg nie powoduje późniejszych powikłań. Dzięki zmniejszeniu żołądka z otyłości mogą zostać wyleczone osoby nawet w bardzo niebezpiecznych przypadkach. Ten sposób jest stosowany w sytuacjach, gdy człowiek otyły nie jest w stanie poruszać się samodzielnie. Dzięki temu można stracić nawet do stu kilogramów na przestrzeni paru lat.

Kiełbasa ostrołęcka z salsą paprykową

Autor: ZM Pekpol
Źródło: ZM Pekpol

Wielu ludziom ten sposób wręcz uratował życie, bowiem otyłość na takim poziomie stwarza zagrożenie niebezpiecznymi chorobami oraz przykładowo zawałem serca.

Bajpasy i opaskaIstnieją również inne metody operacyjne, które chwali sobie wielu ludzi. Należy do nich umieszczenie specjalnej opaski na żołądku. Ucisk, jaki ona stwarza powoduje spadek apetytu i wcześniejsze osiągnięcie sytości.

Dzięki tego rodzaju opasce tylko odcinek żołądka jest w użyciu, co daje efekt zbliżony do zmniejszenia żołądka. Należy jednak pamiętać, że ta metoda wymaga wkładu ze strony pacjenta, wprowadzenia właściwej diety i dbania o opaskę poprzez regularne napełnianie jej płynem. Inną metodą są bajpasy żołądka. Rezultatem zastosowania tej metody jest to, że trawienie zjadanych pokarmów przebiega jedynie na krótkim odcinku jelita, wyłączając z tego procesu cały żołądek.