Jak leczyć jąkanie?

Początek choroby można przegapić: dziecko przestaje płynnie mówić i zacina się. To częste oznaki jednej z bardziej złożonych wad wymowy, która potrafi odcisnąć piętno na całym życiu. Nie istnieje lek na jąkanie, jednak jest logopedyczna terapia, pomagająca leczyć tę przypadłość.

Autor: timsamoff

Źródło jąkaniaTrudno powiedzieć, gdzie leży przyczyna tego zaburzenia.Jest jąkanie organiczne to złożone upośledzenie fizyczne. Drugi typ to jąkanie czynnościowe może być pobudzone szokiem, stresującym przeżyciem. Zdarza się, że dzieci mogą jąkać się się jedynie w szkole – w określonej klasie.

Każde dziecko będzie rozwijało się w innym tempie. Niektóre uczą się mówić bardzo szybko, inne nie mogę przekroczyć tej bariery. Pomiędzy 4 a 8 rokiem życia zdarza się, że dzieci mogą się jąkać. To bardzo często połykanie sylab, przeciąganie i zacinanie się. Bywa, że to tylko tymczasowe kłopoty i szybko ucichną, dlatego ten problem określany jest jąkaniem rozwojowym. Za całą pewnością w tych trudnych sytuacjach zaburzenie artykulacji może przerodzić w załamanie psychiczne. Chory czuje ucisk i brak tlenu w klatce piersiowej, a słowa, pomimo walki, nie przeradzają się w dźwięki. Pojawić się mogą także męczące tiki, które powodują kolejne stresy, bardziej komplikując sytuację. Konieczna jest specjalistyczna terapia i sprawdzony neurologopeda Pani Szerszeńska ze stolicy.

Autor: flattop341

Skuteczna pomoc logopedycznaTypowe ćwiczenia na jąkanie rozluźniają aparat mowy. To najczęściej dmuchanie baloników, rozgrzewanie policzków i zabawna wymowa głosek oraz sylab przed lustrem. Do tego konieczna jest terapia – kliknij – z psychologiem. Jąkający często mają nawet problem z codziennymi sytuacjami takimi jak wykonanie telefonu, wizyta w sklepie, a porażki pogłębiają problem. Bardzo ważne jest to , by zdystansować się nieco i pogodzić się z jąkaniem. Pokonanie stresu to początek płynnej rozmowy.

Jąkanie to trudne do wyjaśnienia, bardzo trudne zaburzenie komunikacji. Wyjść z tej trudnej sytuacji pomoże dobry logopeda Warszawa jest najlepszym w kraju ośrodkiem, najlepszej terapii logopedycznej.

Źródło: szerszenska.com