Jak dopasować stosowną sukienkę komunijną dla młodej dziewczynki?

Pierwsza Komunia Święta to rzadka ewentualność w życiu każdego dziecka. Przede wszystkim dla panienek to moment, w którym po raz pierwszy mogą pojawić się w pięknej długiej sukni i poczuć się niby małe niewiasty. Choć w poniektórych parafiach rządzą jednolite ubiory, białe alby i pokrewne rozwiązania, to w większości jeszcze suknie komunijne wolno selekcjonować dowolnie.


Warto zastanowić się nad tym, jaka sukienka będzie odpowiednia dla małej panny, zanim podejmiemy decyzję o jej kupnie.

komunia

Autor: Shauna Hawkins
Źródło: http://www.flickr.com
Suknie komunijne nagminnie naprowadzają na myśl suknie ślubne, a to ze względu na to, że również są długie, białe i bajecznie śliczne. Dodatki też są pokrewne – na przykład wianki komunijne, które są odpowiednikiem wianków ze świeżych kwiatów, selekcjonowanych raz za razem nagminniej zamiast welonu. Znaczące jest jednak, by suknie komunijne były prawidłowo stonowane, dopasowane do wieku dziecka tudzież wykonane z takich półproduktów, jakie będą dla niego bezpieczne. Co chwila częściej fabrykanci takich sukienek wykonują je z antyalergicznych, atestowanych towarów najwyższej jakości, dzięki czemu cera w takim odzieniu ma sposobność oddychać. To ważne, ponieważ małe panny nie są faktycznie niezwykle niestrudzone na stres połączony z sytuacją, przewlekłe stanie w ciągu ceremonii oraz parne powietrze w zatłoczonym kościele. Podobnie wianki komunijne powinny być przystosowane do okręgu głowy tak, by nie ściskać jej i nie wywoływać kolejnego dyskomfortu dla dziecka (sukienki komunijne).

Co znaczące, a o czym niejednokrotnie zapominają rodzice – kupując suknię na eucharystię naszej córki, wypada wziąć pod atencję też jej zdanie! W żadnym wypadku nie powinno wymuszać dziecku czegoś, co mu się nie podoba, bowiem to także wpływa negatywnie na komfort w danym dniu. Podobnie potrzebnym zabiegiem są przymiarki, dlatego że suknie komunijne powinny być uszyte na miarę, żeby panny czuły się w nich bez ograniczeń. Analogicznie sprawa wygląda, kiedy kupujemy wianki komunijne.

pierwsza komunia

Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com
Wszelkie te elementy to zabiegi dotyczące zagwarantowania dziecku odpowiedniego samopoczucia w tak wyjątkowym dniu. Bezsprzecznie nie należy zapominać o tym, aby sukienka była skromna, bez zbędnych dodatków i świecących detalów.