Jak dobrze nauczyć się języka obcego?

Większa część z nas, wspominając żakowskie lata, zgodzi się na pewno ze stwierdzeniem, że język obcy był wyłącznym przedmiotem, jakiego nie dało się opanować dwa dni przed sesją . Uzyskanie wprawy językowej wymaga dłuższego czasu regularnej pracy a także determinacji. Indywidualne zdolności oraz intensywność kontaktu z językiem grają tu ważną rolę, nie są to jednakże czynniki, które przesądzają o sukcesie, bowiem dzięki przestrzeganiu sprawdzonych reguł oraz cierpliwości języka może nauczyć się każdy!

nauka języków

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com

Na początek odpowiedz sobie na pytanie z jakiego powodu chcesz się uczyć. Jaka może być Twoja motywacja. Być może język będzie Ci potrzebny w pracy? W szkole? W wyjazdach na wakacje? Może fascynuje Cię twórczość pisarska danego zakresu językowego? A może Twe fascynacje posiadają zakres bardziej osobisty? Wytyczna numer jeden opiewa: żeby się nauczyć, musisz istotnie chcieć! Postaraj się, aby nauka była dla Ciebie przyjemnością. To z pewnością przełoży się na wyższe zaangażowanie. Starannie wybierz zatem kursy językowe za granicą oraz nauczyciela, który sprawi, że zajęcia będą dla Ciebie jednym z ulubionych punktów Twego tygodniowego terminarza. Bierz aktywny udział w zajęciach! Wyznacz sobie konkretne cele oraz regularnie je spełniaj. Zastanów się, co chcesz osiągnąć po czym zasięgnij rady metodyka, ile czasu będziesz potrzebować, by je uskutecznić.

Wejdź do naszego artykułu oraz czytaj dodatkowe informacje na ten niebywale interesujący temat. Dodatkowe wiadomości omówiliśmy dla Ciebie z ogromną przyjemnością.

Regularnie uczęszczaj na zajęcia a także systematycznie powtarzaj materiał z lekcji. 20 minut codziennej regularnej pracy przyniesie lepsze efekty, aniżeli dwugodzinna „sesja” raz w tygodniu. Wypracuj sobie swoje strategie pracy oraz zastanów się, co najlepiej sprawdza się w Twoim przypadku – więcej info. Codziennie naucz się kilku nowych słówek – jeżeli codziennie opanujesz pięć, to już po 12 miesiącach Twój zasób słownictwa będzie całkiem imponujący.

kursy za granicą

Źródło: pixabay

Co 2 tygodnie przeczytaj lekturę na odpowiednim dla Ciebie poziomie zaawansowania. Idealna szkoła szkoła podstawowa wawer językowa na ogół udziela swym słuchaczom tzw. „graded readers” to znaczy uproszczone wersje popularnych utworów literackich. W ten sposób aktywujesz i utrwalasz poznane już struktury gramatyczne i ubogacasz swój język. Wyjeżdżaj na obozy językowe. Oglądaj anglojęzyczne programy. Jeśli mało rozumiesz, tym bardziej powinieneś to robić, bowiem doświadczenie czyni mistrza! Przekonasz się, iż z czasem będzie Ci coraz to łatwiej. Wybieraj programy, jakie Cię ciekawią. Kiedy oglądasz płyty DVD, włącz angielskie napisy. Jeżeli jest taka możliwość, warto też jeździć na wyjazdy za granicę – zapraszam do lektury.