Jak długo muszą zajmować w przedszkolu lekcje z języka obcego?

Rodzice przedszkolaków często zastanawiają się, czy nie mogłoby być niezłym pomysłem wysłać potomstwo do przedszkola dwujęzycznego. W ten sposób miałoby ono możliwość już od najmłodszych lat kształcić się chociażby języka angielskiego czy też niemieckiego.

hot wheels

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com
W rzeczywistości zazwyczaj jest tak, że każda grupa posiada dwóch wychowawców, z których jeden porozumiewa się jedynie przy użyciu języka obcego. Wykonuje on wszystkie normalne czynności opiekuna, zatem może pomagać wychowankom przy spożywaniu posiłków, pomaga przy przebieraniu dzieci czy przy wyprowadzaniu ich na plac zabaw. Oczywiście wszystkie informacje wypowiadane są w języku obcym. Ponadto nauczyciel np. języka angielskiego może prowadzić również zajęcia z takiego języka. Może robić to w przeznaczonym do tego czasie, który zajmuje ok. 20-30 min. Jest to związane ze zdolnością dzieci do skupienia uwagi. Jeżeli interesuje Cię Przedszkole dwujęzyczne Wrocław to miejsce, w którym znajdziesz tego typu placówkę. Pamiętaj, żeby przy zapisywaniu dziecka to tego rodzaju przedszkola, zapytać nie tylko o liczebność grupy, ale także o to, kim naprawdę jest nauczyciel języka obcego. Czy jest to native speaker, czy też może to abiturient anglistyki, pedagogiki lub pokrewnych wydziałów.
moda męska

Autor: Barely Noticed Stuttgart
Źródło: http://www.flickr.com
Ważne jest również to, czy też w granicach lekcji z dzieciakami nauczyciel języka np. angielskiego będzie posługiwać się także językiem ojczystym.

Jeżeli ten artykuł jest według Ciebie interesujący to sprawdź serwis osteopatia niemowląt, w którym przeczytasz podobne informacje. One z pewnością będą dla Ciebie użyteczne.

Jeżeli nie będzie reagować na słowa mówione w języku polskim, dzieciaki będą niejako zmuszane do w większym stopniu intensywnej nauki języka obcego.

Rodzice są także ciekawi tego, jakiego typu aktywności są przeprowadzane w trakcie dnia przy użyciu języka obcego. Ważne jest to, czy też czytane są chociażby książki w języku obcym i czy przeprowadzane są jakiegokolwiek typu wydarzenia. Chodzi tu o różne przedstawienia.