Jak biżuteria dla naszego dziecka, to w ramach szczególnej okazji, jak przykładowo 1 Komunia Święta. Jaką biżuterię wtedy najlepiej wybrać?

Spośród wielu różnych spraw sprawie dbania o dzieci istotną przestrzeń muszą zajmować przyjemności. Na pewno większość rodziców z pewnością dba, żeby o swoje dzieci dbać jak najlepiej, by troszczyć się o nie jak tylko najlepiej można, jednocześnie w tym sensie powinniśmy myśleć o sprawie kupna prezentów.

polecane artykuły

Autor: katrien berckmoes
Źródło: http://www.flickr.com
Każde dziecko lubi dostawać przyjemne prezenty. A co dopiero, gdy nadchodzi czas na Pierwszą Komunię Świętą. Jakie prezenty dla dziecka są wówczas najlepsze? Może biżuteria dla dzieci? (publikacja) Przede wszystkim warto dowiedzieć się, co składa się na biżuterię komunijną? Każdy powie, że to łańcuszki i medaliki. Równocześnie, to pojedynczy typ biżuterii. Część biżuterii to z pewnością detale do ubrania, istotna część to prezenty, jakie Twoje dziecko otrzyma w dniu pierwszej komunii. Do okolicznościowej biżuterii z pewnością można także wliczyć różaniec. Warto wiedzieć, że pójście do pierwszej komunii świętej to zwłaszcza dogłębne przeżycie duchowe i nawet najcudowniejsza biżuteria nie powinna odciągnąć uwagi od tego przeżycia. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na łańcuszek oraz medalik, które przecież już jakiś czas przed uroczystym dniem muszą być poświęcone. Dobrze, żeby łańcuszki były kruche i niezbyt długie. Tak samo medaliki, nie powinny być zbyt duże.

Dziecko na rowerku

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com
Miejmy na uwadze przecież, że są przeznaczone dla dzieci, które odznaczają się drobniejszą budową niż starsi. Medaliki komunijne w przeważającej ilości przedstawiają Matkę Boską Niepokalaną albo Matkę Boską Karmiącą, to wersja dla dziewczynek. Dla chłopców przeznaczony jest obraz Jezusa. Do wyboru są także medaliki papieskie, jakie na jednej stronie posiadają podobiznę Jezusa lub Maryi, mogą też mieć obrazek przedstawiający Jana Pawła II. Najistotniejsza zasada wyboru tego typu biżuterii? Skromna i subtelna. Poza łańcuszkiem i medalikiem warto wybrać ładne kolczyki czy pierścionek. No tak, tylko który wybrać? Kolczyki, które ma nosić córka w momencie pierwszej komunii świętej powinny być raczej małe, nie rzucające się w oczy, stonowane, nie powinny być wiszące. Tak samo pierścionek, musi jak najmniej rzucać się w oczy.

Jeśli w zamieszczonym tutaj wpisie nie znalazłeś intrygującej Cię informacji, to kliknij ten odsyłacz i zobacz sam (http://www.zdrowienastole.pl/Naturalne-kosmetyki-dla-dzieci-c71) podobny tekst.

Jednakowoż, gdy nie ma on dla córki szczególnego znaczenia, warto zostawić go na inne okazje.