Implanty tytanowe czy cyrkonowe – które implanty zębowe wybrać?

Implanty dentystyczne to jeden z nowatorskich jak też optymalnych sposobów na ładny jak też całkiem nowy uśmiech.
Obecnie, w trakcie wizyty u protetyka Wałbrzych, stajemy przed wyborem jednego z 2 kategorii implantów – cyrkonowych czy tytanowych.

Temblak, sprzęt medyczny

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Tytanowe implanty istnieją na rynku już od wielu lat, z kolei cyrkonowe implanty są nowiną, która coraz prędzej zyskuje na popularności. W jaki sposób zadecydować, która metoda będzie dla nas najodpowiedniejsza? – http://www.a2stomatologia.pl.
Implanty Wałbrzych tytanowe zostały zastosowane po raz pierwszy w 1965 roku poprzez twórcę obecnej implantologii – profesora Per-Ingvara Branemarka. Od tamtego momentu z owej metody korzystają miliony osób. Tytan jest materiałem, jaki zapewnia długookresowy czas użytkowania. Poniektóre osoby mają jednakże trafne niepokoje połączone z estetyką owej metody. Tytan występuje w kolorze srebrnoszarym, i chociaż zdawać by się mogło, że i tak nie będzie widoczny, to wieloletnie oglądy dowiodły, że przy tej metodzie z czasem dojść może do niedużego obniżenia się linii dziąseł, jakie mogą odsłonić implant. Należałoby również mieć pojęcie, jak przebiega zabieg założenia implantu. Po ulokowaniu wszczepu w kości następuje proces integracji kości z tytanową nawierzchnią implantu – A2 CLINIC.

W okresie po zabiegu, medyk może nam zaordynować dietę papkowatą, w czasie jakiej będziemy musieli wystrzegać się twardych pokarmów nawet przez parę miesięcy. Zabieg ów może zostać przeprowadzony w toku jednej wizyty, a właściwości implantu sprawiają, iż proces leczenia nie trwa zanadto długo.