Ile istnieje chińskich dialektów i jaki jest najważniejszy?

Gdy zbliża się połowa września, to tempo nauki zaczyna wyraźnie przyspieszać. Wszyscy wychowawcy zadają coraz więcej prac, więcej też wymagają. Pojawiają się również pierwsze problemy, na które napotykają wychowankowie.

Jest to zatem najlepszy moment, żeby zacząć pobierać korepetycje. Uzupełniające lekcje z dobranego przedmiotu nie są jakimkolwiek powodem do wstydu. Statystyki pokazują, że co drugi uczeń pobiera korepetycje. Do najbardziej popularnych przedmiotów wlicza się m.in.

Spodobał Ci ten artykuł? To super, sprawdź stronę laminowanie stron pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na podobny temat.

język polski, angielski czy też matematykę lub fizykę. Na analogicznej zasadzie można uczyć się również innych języków obcych. Jeżeli dla przykładu interesuje Cię język chiński Wrocław to miejsce, w którym odnajdziesz wyśmienitych nauczycieli. Język ten lub spokrewniona grupa języków, czyli tzw. makrojęzyk, zalicza się do chińsko-tybetańskiej rodziny. W piśmie zazwyczaj nie można oddać wszystkich różnic w wymowie. Innymi słowy zapis jest w zasadzie identyczny, przy czym jego wymowa mogłaby się różnić w zależności od dialektu lub języka używanego przez użytkownika. Poszczególne dialekty mogłyby okazać się wzajemnie niezrozumiałe.

gadżet

Autor: Homeandgardners
Źródło: http://www.flickr.com
ciastka

Autor: Pink Sherbet Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Funkcjonuje aż kilkanaście języków chińskich. Typowy język chiński nazywany jest jako standardowy język mandaryński. Jest to oficjalny język Chińskiej Republiki Ludowej, który był stworzony w latach pięćdziesiątych. Jest on używany w chińskich szkołach od 1956 r. Według efektów przeprowadzonego spisu powszechnego z 2004 roku, w takim języku mówi w Chinach około 840 milionów osób. Obcokrajowców, którzy już władają tym językiem i takich, którzy właśnie się go uczą, władze chińskie oceniają na ok. 30 mln.

Jeżeli chciałbyś dołączyć do tej grupy, możesz dobrać korepetycje z języka chińskiego. Przeprowadza się je we Wrocławiu. W dobie globalizacji na pewno prędko okaże się to doskonałą inwestycją.