Idealny upominek dla pociechy

Kupno podarunków dla pociech to coś, czego doświadczamy bardzo często, nawet wówczas, gdy sami nie jesteśmy jeszcze rodzicami. Niejednokrotnie kupujemy je dla rodzeństwa, przyjaciół, rodziny lub innych osób i za każdym razem ciężko jest nam wybrać właściwą propozycję, która trafi w gust najmłodszych i da im radość.

Pewne jest, iż najlepiej jest wybierać produkty sprawdzone oraz znane, takie jak puzzle Trefl – puzzle trefl w lub ciastolina lodziarnlub (zobacz www.stomatologiacichon24.pl) które mogą zapewnić dziecku mnóstwo zabawy oraz rozrywki na wiele dni. Upominki muszą być rzecz jasna dostosowane do wieku oraz płci dziecka. Dla chłopców warto kupić zabawkowe samochody, samoloty lub gry logiczne, z kolei dziewczynki bardziej będą cieszyć się z lalek, książek i zestawów do układania fryzur albo zabawkowej biżuterii.

zabawki-ciastolina-obrazek

Autor: Bill Ward
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie w sklepach do wyboru odnajdziemy wiele interesujących propozycji – ciastolina lodziarnia, a jedne z nich mogą być bardziej kosztowne od drugich. Pamiętajmy jednak, by za każdym razem mocno zastanowić się przed podjęciem decyzji, abyśmy nie popełnili gafy, która zrobiłaby dziecku przykrość. Gdy kupić musimy prezent dla starszego dziecka czy nastolatka, warto zatroszczyć się o coś na miarę jego potrzeb, gdyż zwykłe zabawki już na pewno go nie zaciekawią. Być może jubilat marzy o grze komputerowej lub sprzęcie elektronicznym, na przykład nowym telefonie. Czasem warto wydać na niespodziankę odrobinę więcej oraz wywołać dzięki niemu uśmiech, aniżeli oszczędzać i kupować coś, co będzie położone bez użytku w szufladzie.

Jakich upominków nie warto kupować dzieciom?

Są pewne upominki, z których dzieci raczej się nie ucieszą. Zaliczyć do nich można ubrania, książki naukowe i rzeczy powszedniego użytku, takie jak lampa lub stolik.

Prezent dla dziecka nie musi być rzeczą przydatną, lecz powinien przede wszystkim gwarantować mu wiele radości. Lepiej zatem zrezygnować z tego, co zalecają specjaliści od wychowania dzieci, jakich widzimy w TV oraz kupić coś tradycyjnego, co z pewnością sami chcieliśmy otrzymać będąc dziećmi. Starajmy się wybrać taki przedmiot, jaki również nam wyda się atrakcyjny, a niewątpliwie zdobędziemy sukces. Jeżeli nie mamy pomysłu na prezent dla dziecka, lepiej wybierzmy jedną z uniwersalnych propozycji, do których zaliczają się maskotka lub ciekawa planszówka.