Gdzie kupić mebelki żeby pięknie urządzić sale przedszkolne dla maluszków?

Gdy rozpoczynamy własny biznes w formie prywatnego przedszkola i działania formalne i zgromadzenie kadry mamy już z głowy, przychodzi chwila bardzo przyjemna – umeblowanie i wyposażenie sal dla podopiecznych.

Dzieci w ogrodzie

Źródło: Materiały Hobbart.org
O wykonanie mebelków do przedszkola na nasze specjalne zamówienie możemy zwrócić się do firmy stolarskiej, której główną działalnością jest produkcja mebli dziecięcych, możemy także wybierać spośród szerokiej oferty sklepów specjalizujących się w zaopatrywaniu tego typu placówek albo zakupić je w dobrze znanym, dużym sklepie z wyposażeniem wnętrz. O dobrych i złych stronach tych opcji słów kilka. Mebelki do naszej placówki muszą być głównie stabilne i szybkie w czyszczeniu i konserwacji. Ogromną zaletą mebli drewnianych jest to, że wychowa się na nich kilkanaście grup (jeśli nie pokoleń) dzieciaków. Są bardzo wytrzymałe, trwałe, trudno je uszkodzić.

Są w wielu różnych kolorach. Jeśli wykonano je z prawdziwego drewna, na pewno będą sporo droższe i bardzo ciężkie, lecz zrekompensują nam to wytrzymałością. Jeśli będą wykonane ze sklejki, mogą łatwiej ulegać uszkodzeniom. Jeśli mają to być szafy albo półki na książki, pomoce dydaktyczne i zabawki, zdecydowanie dobrze jest zainwestować w mebelki drewniane, ale jeżeli to krzesła dziecięce – można kupić meble ze sklejki, żeby dzieciaki mogły je swobodnie przestawiać. Warto zwrócić uwagę na to, by nie powodować u dzieci wad postawy i wybrać sztywniejsze leżaczki albo – więcej informacji tutaj krzesła dziecięce marki dioralino z odpowiednio profilowanymi oparciami. Krzesła, stoliki albo – zalecamy tą stronę – regały najczęściej są lakierowane, co sprawia, że dość łatwo utrzymać je w czystości. Zaletą mebli z plastiku jest zdecydowanie ich niska cena. Natomiast jako meble do szatni firmy dioralino sprawdzą się wyłącznie w niektórych sytuacjach.

dzieci

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Plastikowe stoły, krzesełka czy skrzynie na zabawki będą dobre, wygodne i funkcjonalne, ale półki już nie zdadzą egzaminu. Plastikowe mebelki będą dobrą alternatywą dla drewnianych, gdy dzieci bawią się na świeżym powietrzu, ponieważ nie ma problemu z ich transportowaniem, a przy dużym zanieczyszczeniu w najgorszym wypadku możemy je wszystkie po prostu włożyć pod prysznic i umyć silnymi detergentami. Przy wyborze mebli, które „pracować” przez lata, warto postawić na ofertę firmy, której główną działalnością jest produkcja mebli dziecięcych ale kiedy chodzi o krzesełka czy pojemniki na zabawki, postawmy na takie meble przedszkolne, które można łatwo utrzymać w czystości i w razie potrzeby wymienić za małe pieniądze.