Furby – jedna z najbardziej popularnych zabawek dziecięcych

Czasy, w których dzieci musiały się zadowolić patykami występującymi w roli karabinu lub szpady, jako że w polskich sklepach nie było zabawek, dawno minęły. Obecnie sklepowe półki uginają się od produktów przeznaczonych dla najmłodszych, a co jakiś czas, któraś z zabawek zyskuje ogromną popularność i staje się pragnieniem każdego dziecka. Tak samo jest z maskotkami furby.

furby

Autor: Richard Elzey
Źródło: http://www.flickr.com
To interaktywna zabawka, jaka ma formę puchatego stworka. Oferowana jest w różnych wersjach kolorystycznych. W dodatku, to maluch może własnoręcznie zaprojektować zabawkę, która mu w istocie odpowiada. Wystarczy, że zdecyduje się na ulubiony kolor futerka oraz oczy. Taka personalizacja jest dosyć interesującym pomysłem oraz ponadto uatrakcyjnia zabawkę (ciekawe furby na Furby potrafi pokazywać emocje, jak przykładowo radość lub smutek, w ten sposób staje się zabawką, jaka może być też przyjacielem dla dzieci. Maluch ma też bezpośredni wpływ na kształtowanie osobowości zabawki, która jest zależna od tego, w jaki sposób się ją traktuję. Zabawka odróżnia przekazywane jej słowa – rzecz jasna, trzeba mówić naprawdę wolno i co najważniejsze – wyraźnie.

furby

Autor: Ed and Eddie
Źródło: http://www.flickr.com
Producent zadbał też o aplikację, która daje możliwość na opiekę nad Furby. Jest ona przeznaczona na dwa systemy operacyjne – IOS i powszechny Android. Zabawka może być dla dziecka ciekawą alternatywą i odpowiednikiem rzeczywistego zwierzęcia, na którego posiadanie rodzice nie chcą albo nie mogą sobie pozwolić. Jest to też przydatny trening przed posiadaniem psa bądź kota, ponieważ dziecko musi się troszczyć się o maskotkę, bawić się z nią i okazywać jej zainteresowanie. Dla rodzica jest to odpowiednie pole do obserwacji zachowania własnej pociechy. Na bazie jego interakcji z Furby można podjąć końcową decyzję, czy maluch jest już gotowy na posiadanie zwierzęcia.

Czy masz chęć przejrzeć na nowej witrynie nasz najnowszy materiał (http://www.sentiell.pl)? Sądzimy, że tak. W takim razie zapraszamy do zalogowania się.

Furby to zabawka odpowiednia tak samo dla chłopców, jak i dziewczynek. Bawić się nią mogą głównie dzieci nieco starsze, które umieją mówić, ponieważ jedynie tym sposobem będą potrafiły dokładnie wykorzystać jej możliwości (czytaj to na Zabawka jest dzisiaj łatwo dostępna w polskich sklepach, więc z pewnością nie będzie się miało dużych kłopotów z jej zakupem.

Masz chęć dowiedzieć się więcej na prezentowany temat? To świetnie, ponieważ po przejściu do wpisu (https://cpsens.pl/konsultacja-psychiatryczna.html) odnajdziesz interesujące dane, które Cię wciągną.

Podobne zabawki interaktywne odznaczają się sporym zainteresowaniem, jako że zapewniają o wiele więcej możliwości niż tradycyjne produkty dziecięce.