Dziecko pojawia się na świecie, czyli na jakiego rodzaju odzież dla niemowląt powinno się aktualnie postawić

Pojawienie się na świecie dzidziusia jest ogromnym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Dziecko zmienia wszystko: dotychczasowe zwyczaje, rytm dnia, a nawet światopogląd. Czekając na narodziny maluszka, bezsprzecznie trzeba skompletować wyprawkę. Które ubranka powinny się w niej znaleźć? Na czym koncentrować się przy ich wybieraniu?

Odzież dla niemowląt to jeden

rodzice z niemowlakiem

Autor: Mirra Photography (Kristin Jona)
Źródło: http://www.flickr.com

z ważniejszych elementów wyprawki. Tak też odzież dla niemowląt dostępna jest w większości sklepach z produktami dla dzieci kolczyki dziecięce np. Kupując ubranka dla dzieci, nie można zapominać o tym, iż powinny one być wyprodukowane z naturalnych tkanin. Najbardziej adekwatna jest oczywiście stu procentowa bawełna, która nie będzie podrażniała wrażliwej skóry dzieciaczka. Skóra niemowlęcia jest natomiast niezwykle wrażliwa na podrażnienia i szorstki materiał może prowadzić do jej zaczerwienienie czy pojawienia się zadrapań. Odzież dla niemowląt musi być także wygodna w zakładaniu. Tak malutkie dziecko naprawdę trudno ubrać w pulowerek, który wcale się nie rozpina. Dlatego przyjęto, że im więcej guziczków mają dziecięce ubranka, tym lepiej. Jednocześnie muszą być bardzo mocno przymocowane do ubrania. W przeciwnym razie możliwe jest ich odpadniecie, a maluch przypadkowo może włożyć te elementy do ust. Na tragedię nie trzeba wtedy długo czekać. Dziecięca wyprawka musi obejmować odzież taką, jak śpiochy, kaftaniki i body. Niezbędna są skarpetki, czapeczki oraz niewielkie oraz cienkie rękawiczki zakładane na rączki. Dzięki temu maluszek nie podrapie sobie buźki.

W wyprawce dla maluszka niezbędne są również kocyki dla niemowląt.

śpiące dziecko

Autor: Jillian
Źródło: http://www.flickr.com

Warto zobaczyć: . Oferowane obecnie kocyki dla niemowląt to wielość kolorów i wzorów. Wybierać można między tymi niebieskimi, różowymi, brązowymi czy w kolorze zieleni. Każda mama znajdzie więc kocyk, który będzie idealnie pasował do wystroju dziecięcego pokoiku. Kocyki – podobnie jak odzież – muszą być wykonane z tkaniny przyjaznej dla skóry dziecka. Powinny być również przystosowane do prania w pralce, bo tylko wówczas naprawdę skutecznie usunąć można gromadzące się na ich powierzchni zabrudzenia i kurz. Odzież oraz kocyki to nie koniec wyprawki. Wyprawa powinna uwzględniać także wózek. Ale o tym innym razem.