Domowe sposoby na grzybicę paznokci

Terapia grzybicy paznokci może trwać niezwykle długo, zwłaszcza jeśli zaniedbamy pierwsze symptomy i zabierzemy się za walkę z już rozwiniętą chorobom. Pójdź do lekarza po balsamy a także pozostałe medykamenty na grzybicę paznokci.

Lecz możesz też walczyć z grzybicą w domu. Nie od dzisiaj wiemy, iż domowe metody naszych babuń są skuteczne.
Talerz w restauracji

Autor: Anna
Źródło: http://www.flickr.com
Olejek z drzewa herbacianego. Jest to popularny środek antyseptyczny (dezynfekujący) jak też grzybobójczy. Wspaniale poradzi sobie w walce z grzybicą paznokci. Połącz olejek z drzewa herbacianego z oliwą z oliwek, zmocz w tym gazik i przyłóż do paznokcia, czy paznokci. Możesz też wydzielić parę kropelek omawianego olejku bezpośrednio na paznokcia po czym wcierać go w niego na co dzień. Olejek może pomóc w początkowych etapach grzybicy paznokci a także w bardziej rozwiniętym stanie choroby. Jednakże przy bardzo zaawansowanej grzybicy (hiperłącze) już będzie za późno na ten specyfik.
Nie od dzisiaj wiadomo, że płyn do płukania zębów ma o wiele więcej przeznaczeń niż tylko czyszczenie naszej jamy ustnej. On też zawiera środki bakteriobójcze, ponadto alkohol, który dodatkowo zdezynfekuje zainfekowany paznokieć (więcej o autorze). Zmieszaj wymieniony płyn oraz ocet jabłkowy albo sok z cytryny w równych stosunkach. Dzięki temu, podniesiesz jego efektywność. Zmocz wacik w tej mieszaninie po czym zrób kompresy na paznokcie. Owiń je bandażem, by nie zsunęły się tak łatwo. Zostaw zmoczone płatki na paznokciach przez ok. 45 minut. Czytaj też

W następnej kolejności ściągnij płatki jak też ostrożnie masuj paznokcie, ażeby mikstura dobrze się w nie wchłonęła.

Żeby odnaleźć zbliżone informacje na prezentowane zagadnienie spójrz na link (https://animalab.pl/), a przeczytasz tam niesamowicie interesujące wiadomości, które zapadną Ci w pamięć.

Możesz też dodać tę mieszankę do misy z wodą po czym płukać w tym stopy przez około dwadzieścia minut. Może pomóc to także na rozdwajanie paznokci.