Domowa apteczka – co warto w niej trzymać? Przydatna podpowiedź

Przy małych dolegliwościach zwykle sami jesteśmy w stanie sobie pomóc, lecz gdy coś doskwiera nam przez dłuższy czas, powinniśmy uzyskać diagnozę od lekarza. Co warto mieć w domowej apteczce i zażyć zanim udamy się do doktora?

kreontravix

Autor: The All-Nite Images
Źródło: http://www.flickr.com
praca

Autor: Moll
Źródło: Moll
W momencie bólu głowy albo gorączki, zwykle warto mieć pod ręką coś z paracetamolem. Substancja szybko się wchłania, dlatego preparat ekspresowo działa, a przy tym efekt utrzymuje się przez kilka godzin. Ale należy wiedzieć, iż kobiety ciężarne nie powinny go przyjmować.

Nie ociągaj się – jeśli podoba Ci się nasz artykuł, to do zweryfikowania mamy także inne zagadnienia na witrynie, która znajduje się pod podanym linkiem.

(-> zobacz informacje) Leki zawierajace w składzie paracetamol pomogą także na bóle zęba, ale raczej mają słabe działanie przeciwzapalne. Warto więc mieć coś przeciwzapalnego. Gdy odczuwamy bóle mięśniowe nie zażywajmy żadnych lekarstw na własną rękę, ponieważ przyczyn tego bólu może być wiele. Chwilową pomoc przyniesie aplikowanie kremów na bóle mięśniowe – dobrze jest mieć co najmniej jedną tubkę czegoś w tym rodzaju. Na wypadek kłopotów ze strony przewodu pokarmowego dobrze jest pomyśleć o kilku różnych produktach do apteczki. Coś na poprawienie trawienia, np. Kreontravix, coś na zgagę oraz lek przeciw biegunce Dowiedź się czy kreontravix będzie pasował do ciebie?. Do tego obowiązkowo probiotyk oraz elektrolity. Warto mieć w domu też lek przeciwkaszlowy oraz coś na katar – kropelki lub spray do nosa. Pudełko plastrów różnej wielkości oraz opatrunek także warto mieć. W okresie letnim bardzo potrzebny może być preparat na ukąszenia owadów oraz preparat odstraszający owady i kleszcze.

Znakomitą większość leków z naszej apteczki, jak Kreontravix albo tabletki na ból głowy kupimy bez recepty . Ale starajmy się nie trzymać wielu preparatów na te same dolegliwości i pilnujmy daty przydatności do spożycia.