Domki ogrodowe i nie tylko

Plac rozrywki to odgraniczone, niejednokrotnie zagrodzone punkt, poświęcone do zabawy dla pociech. Place zabaw są tworzone zazwyczaj w sąsiedztwie osiedli lokalowych, szkół bądź żłobków. Zawsze winno się obserwować dziecko w czasie rozrywki. Na placu zabaw należałoby sprawdzić czy urządzenia do zabawy są bezpieczne, nieuszkodzone, dobrane do wieku twojego malucha, czy nawierzchnia pod sprzętami amortyzuje upadek.

plac zabaw

Autor: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Źródło: http://www.flickr.com

Jakiekolwiek dziecko poszukując przyjemności i zabawy z równolatkami najlepiej odnajdzie się na placu zabaw. Są to lokalizacje, które w stu procentach spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa, w których najmłodsi mają możliwość bez problemu oddać się sielankowej frajdzie w gronie różnych dzieci. Dzisiejsze place zabaw dla dzieci wyposażone są w wiele detali o przeróżnym zastosowaniu. Osobne sprzęty wolno stojące, takie jak piaskownice, huśtany konik albo sprężynowe bujaki, umożliwiają bez liku radości i pozwalają pozytywnie spożytkować uzbieraną siłę. Nie można wyobrazić sobie placu zabaw bez huśtawek czy zjeżdżalni, z tej przyczyny też są one nieodzownym fragmentem tych punktów (nowoczesne place zabaw dla dzieci).

O bezpieczeństwie palcu zabaw rozstrzyga jego miejsce, płot oraz dobrane wyposażenie. Dla rozwoju malucha istotny jest także typ, wymiar, jak i budulec, z jakiego zostały wykonane sprzęty. Bezpieczeństwo w największym stopniu zależy jednakże od rodziców i opiekunów. Dzieci mogą mieć kłopoty z pilnowaniem ruchów własnego ciałka. Asysta pełnoletnich, szczególnie w przypadku najmłodszych dzieci, jest nieodzowna. Przekonującą zaletą placów zabaw jest fakt, że są na dworze. Jest to ogromnie ważne zwłaszcza teraz, albowiem już malutkie dzieci nazbyt dużo czasu spędzają w mieszkaniu.

plac zabaw dla dzieci

Autor: Poul-Werner Dam
Źródło: http://www.flickr.com

A przecież w czasie, kiedy dzieci najbardziej intensywnie dojrzewają, to właśnie zabawa na placu zabaw jest im konieczny. Dzieci ubóstwiają place zabaw, gdyż mają szansę się tam wybiegać, zawrzeć znajomość z kolegami. Zabawa oraz ruch dostarczają również bodźców, których potrzebuje dziecięcy intelekt do harmonijnego rozkwitu. Wszystkie, ćwiczenia które dziecko przeprowadza na placu zabaw, wspierają harmonijną pracę układu nerwowego i mózgu (_link_).