Czemu warto uczyć się języka obcego podczas obozu językowego? Co dzięki temu zyskujemy?

Wakacje są czasem odpoczynku, w takim okresie więc można cieszyć się ciepła pogodą, dalekimi wyjazdami, przygodami jak i zabawami w gronie przyjaciół. Raczej w tym okresie nie myśli się o nauce. A jednak, są takie osoby, które podczas wakacji chcą się rozwijać oraz skutecznie łączą taki wypoczynek z uczeniem się języków obcych.

Udział w takim przygotowanym obozie językowym, jaki może odbywać się w naszym kraju albo za granicą, to spora wygoda. Obozy językowe to zajęcia językowe, transport, mieszkanie oraz wyżywienie na czas, kiedy trwa kurs. Zróżnicowanie oferty daje możliwość na wybór obozu, który będzie odpowiedni do wieku, poziomu językowego, jak również możliwości finansowych. Można wybierać pomiędzy pobytem nad polskim morzem lub w górach, jest możliwe by wyjechać do ulubionego kraju za granicę.

nauka języka

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu wyjazdy wakacyjne to same zalety, gdyż prócz nauki języka możemy uprawiać różne sporty, oglądać bardzo interesujące turystycznie miejsca i jednocześnie zażywać uroków lata. Głównym zadaniem takiego obozu językowego powinien być nacisk na komunikację, bo dzięki temu możemy wykorzystać swoje umiejętności jeśli chodzi o poznawany język w praktyce. W różnych ciekawych programach znaleźć możemy warsztaty języka z grami, zabawami językowymi oraz luźnymi dyskusjami, w jakich łatwo się “przełamać” oraz zacząć używać obcego języka. Podczas zajęć wykorzystywane są ciekawe materiały multimedialne oraz różne autorskie programy pomagające w uczeniu się słówek.

Takie zajęcia powinni prowadzić doświadczeni polscy lektorzy jak również native speakerzy, jacy kładą nacisk na praktyczne używanie i ćwiczenie sprawności językowych. Kursy językowe za granicą lub kursy języka polskiego dla obcokrajowców to jednak o wiele większa ilość korzyści, gdyż w społeczności międzynarodowej łatwiej się nauczyć języka – . Na przykład łatwiej nam się nauczyć angielskiego, gdy przebywamy w Anglii, niż kiedy uczymy się w swoim kraju. Rezultaty są nie do przecenienia, czasami bowiem jesteśmy jakby zmuszeni, aby używać obcego języka, gdyż nikt – co jest dość normalne – nie będzie rozumiał, co mówimy po polsku. W ten sposób łatwiej nam się przełamać, by zacząć mówić w tym języku. Przy tym też możemy się “osłuchać”, to znaczy słuchać w jaki sposób ludzie wymawiają i akcentują konkretne słowa. Jak również poznawać w taki sposób nowe słownictwo, jakie bardzo często możemy na przykład wyłapać z kontekstu rozmowy.