Dlaczego nauka nie jest najważniejsze w życiu

Co jest najważniejsze w naszym życiu? Pewnie kilka wartości, jak rodzina, zabawa, edukacja i miłość. Powinniśmy przekazywać dziecku możliwe najlepsze wzorce w tym zakresie. Rodzina jest najważniejsza i tylko jedna, najważniejsza, najlepsza na złe czasy jest rodzina, zabawa to rozwój, to radość życia, edukacja nas wykształca i pobudza do myślenia, kształtuje nas jako przyszłego człowieka, miłość to nagroda.

rodzina

Autor: Times Square Public Relations
Źródło: Times Square Public Relations
Można powiedzieć, że na każdej części życia spełniają się te cztery wartości. Bez względu na wiek potrzebujemy przecież kogoś bliskiego, potrzebujemy trochę rozluźnienia, zabawy, chcemy także do końca życia nauczać się, dowiadywać, niech będą to chociaż plotki, jest to taka niewielka, ale jednak edukacja.

Najbardziej intensywna edukacja występuje jednak w okresie naszego młodego zycia. Małe dziecko to istna maszyna do nauki. Wtedy może przyswoić bardzo dużo rzeczy, tak dużo, iż trudno w to uwierzyć. Uczy się lepiej i szybciej języków obcych, ma chłonny umysł, a co najważniejsze traktuje edukację, jako coś nienarzucanego, miłego, ciekawego. Najlepsze jest to, iż w młodym wieku najlepsza edukacja to ta przez zabawę. Gdy nowa wiedza pobudza myślenie, a zabawa stymuluje je jeszcze bardziej, to najskuteczniejszy sposób, żeby dziecko przyjmowało nowe informacje.

szkoła

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Co prawda potem, kiedy dziecko idzie do szkoły, a my kupujemy dla niego bruliony przedmiotowe i inne przedmioty do szkoły, ten edukacyjny walor nieco się wyczerpuje, ponieważ szkoła nie zapewnia już takich wrażeń, lecz wszystko tez zależy od tego, jakie jest nasze podejście a także od nauczycieli, którzy będą przekazywali wiedzę.

Miłość i rodzinę najbardziej uwielbia się, jak człowiek już jest starszy.

Przyciągnął Cię taki tekst? To świetnie, ale kliknij ten link, ponieważ dodatkowo mamy także inny tego typu artykuł, który warto zobaczyć tutaj (http://krevetki.pl/uslugi/dermatologia/).

Co prawda dziecko potrafi kochać bezgranicznie, wyraża zaś swoja miłość do rodziny bardzo żywo, jednak nie zdaje sobie sprawy, że takie coś może się skończyć, nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń, oraz z nieprzyjemności, które czają się na większości zakrętów życiowych. Dorosła osoba zaś cieszy się, że ma wsparcie w rodzinie i że może bezgranicznie kogoś kochać, na przykład swojego malutkiego wnuczka, który co dopiero przyszedł na świat.