Ozdabiamy pokoik dzidziusia

Gdy na świat przychodzi pierwsza pociecha, nic już nie jest takie, jak dawniej – nasze cztery kąty również. Wymogi nowego mieszkańca zmuszają do reorganizacji domostwa oraz zmiany poglądów na temat urządzenia oraz wystroju wnętrz. Bez względu na to ile metrów kwadratowych zajmie imperium nowego członka ekipy, trzeba dokładnie przemyśleć strategię wyposażenia i urządzenia powierzchni dla dzidziusia.

prezenty dla niemowląt

Autor: thepeachpeddler
Źródło: http://www.flickr.com

Tak przy wyborze sprzętów jak też stylistyki trzeba pamiętać o tym, że w dziecięcym pokoju powinien czuć się miło a także bezpiecznie osesek, maluch i przedszkolak, a może wręcz i uczeń. Jeżeli chodzi o dekoracje do pokoju dziecięcego także musimy brać to pod uwagę. Ustawienie należytej perspektywy czasowej przyzwoli na taki wybór poszczególnych części wyposażenia, aby wraz z rozwojem potomka wystrój jego pokoju mógł ewoluować. Możemy to osiągnąć niewielkim nakładem sił i środków. Wprawdzie badania wykazały, że małe dzieci zauważają wyłącznie wyraźne barwy podstawowe, jednak nie oznacza to, iż pokój niemowlaka powinien być kiczowaty oraz krzykliwy. Pokój dzidziusia powinien być pogodny i gwarantować poczucie bezpieczeństwa. Warunki owe spełnia pomieszczenie pełne ładu. Takie założenia zrealizować można stosując dla przykładu wyraźny klucz kolorystyczny, opierający się na jednym odcieniu wiodącym, maksimum dwóch towarzyszących i niezbyt agresywnych deseniach. Można także spożytkować możliwości jakie dają odpowiednio dopasowane akcenty – zasłonki, narzuta na łóżko, tanie zabawki dla niemowląt itd. Przy tym wszystko zrobione tak, żeby dało się bez trudu odkurzać, wyprać, zmieniać – jednym słowem: utrzymywać w czystości.

dziecko

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com

Trzymanie ubrań małego mieszkańca na półkach w „dorosłej” szafie jest wykonalne, pod warunkiem, że ma się dużo dobrej woli oraz systematycznie sprząta zawartość półek. Cała ta dziecinna drobnica ma przedziwne skłonności do trwania w stanie bałaganu, z tej przyczyny warto podzielić duże wnętrze szafy na niewielkie komory wieszając w niej tekstylne półeczki, kieszenie czy woreczki na wewnętrznej stronie drzwi.

Z przyjemnością zalecamy te informacje do przejrzenia. Znajduje się tutaj dużo przydatnych porad, które warto wprowadzić w swoim życiu.

O wiele wygodniejszym meblem jest komoda – im więcej szuflad tym korzystniej. Magazyn ubranek musi znajdować się w sąsiedztwie miejsca do wyposażenia może stanowić najlepsze prezenty dla niemowlaka. Najlepiej dziadkom, ciociom podpowiedzieć czego nam jeszcze brak.