Dbajmy o zęby

Chyba nie ma drugiego takiego specjalisty, którego tak strasznie się boimy. Wizyta u dentysty przyprawia nas o dreszcze. Najzabawniejsze jest to, że przed tym lekarzem drżą przede wszystkim dorośli. Czy to jednakże wystarczający powód, by nie chodzić do stomatologa w ogóle? Najświeższe dane są wstrząsające. Mnóstwo Polaków ma kłopoty ze swoimi zębami. Najstraszniejsze jest jednak to, że też nasze dzieci mają choroby uzębienia.

Dbanie o higienę jamy ustnej jest istotne nie tylko ze względów estetycznych. Zazwyczaj nie myślimy o tym, ale nadpsute zęby powodują inne choroby. Wystarczy zacząć od tego, że są zbiorowiskiem bakterii, a odtąd już krótka droga do infekcji. Nieleczone zęby ( sprawdź pod atom rtg rentgen zębów białystok domeną) gniją, co też nie wpływa dobrze na ogólną kondycję naszego organizmu. Dlatego, dla swojego zdrowia, musimy natychmiast zacząć leczenie. (Czytaj też )

dentysta

Autor: AF GlobalStrike
Źródło: http://www.flickr.com

U dorosłych, którzy zbyt długo przekładali wizytę u dentysty, nierzadko nie da rady uratować wszystkich zębów. Szkody są zbyt duże i trzeba zęba wyrwać. Ale z resztą doświadczony stomatolog da sobie radę z pewnością. Współczesny gabinet dentystyczny wiele się różni od tego z czasów naszej młodości. Teraz jest on wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt, który łagodzi ból do minimum. Oprócz tego, myśl naukowa tak bardzo się rozwinęła, że jesteśmy w stanie już poprawić wielkie ubytki. Wykorzystuje się mnóstwo nowoczesnych rozwiązań, jak na przykład implanty. Dla tych, którym sytuacja finansowa może na tego typu wydatki pozwolić, istnieje stomatologia warszawa włochy estetyczna, która jest w stanie przywrócić naszym zębom blask, a nam pewność siebie. Dużo ludzi cierpi na duże kompleksy na temat własnego uzębienia. Od dawna wiemy, że zdrowy, piękny uśmiech zjednuje innych. Dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań, abyśmy mogli się cieszyć hollywoodzkim uśmiechem jak najdłużej.

Więcej na

Zanim odwiedzimy dentystę, warto samodzielnie zatroszczyć się o piękne zęby. Podstawowa reguła to szczotkowanie zębów po każdym posiłku. Jeżeli nie mamy przy sobie szczoteczki, możemy żuć gumę bez cukru lub zjeść jabłko. Używajmy dobrych past. Pamiętajmy również o nitkowaniu przestrzeni między zębami.

Przydatne informacje: