Damska szafa zimą

Zima jest szczególną porą, gdy ze względu na mróz oraz silny wiatr należy zatroszczyć się o swój komfort i zdrowie. Bardzo ważny jest odpowiedni ubiór, izolujący od zimna i wilgoci. Od tego zależy bowiem zdrowie i dobre samopoczucie w tym czasie. Ocieplane kurtki, futra i płaszcze stanowią typowy widok. Analogicznie jak w innych porach roku, także w zimie ubiory podlegają różnym modom i zmianom stylu. W każdym sezonie „na topie” są inne materiały, dodatki i kolory. Niektóre z trendów z minionych dekad aktualnie przeżywają renesans, w nowoczesnych, dostosowanych do obecnych warunków wydaniach. Wyszukując w na stronach WWW „moda zima 2013” otrzymać można dużo podpowiedzi odnośnie dzisiejszych mód.

Zimowa aktywność

Autor: Venus
Źródło: Venus

Ubrania wierzchnieW minionych latach następowało dużo zmian dotyczących modnych okryć wierzchnich na zimę. Trendy zima 2013 przewidują natomiast konkretne rozwiązania. Przede wszystkim aktualnie stawia się na wygodę i ciepło. Jeszcze w sezonie ubiegłym modne były damskie płaszcze z różnych tkanin, raczej krótkie, a z uwagi na materiał – niekoniecznie ciepłe i nie izolujące od wilgoci. Ich poważną wadą był także brak kaptura, który w porze zimowej niejednokrotnie staje się niezbędny, szczególnie dla kobiet, które nie noszą czapek.

Jesienne przygotowania do aktywnego sezonu zimowego

Autor: Gatta Active
Źródło: Gatta Active

Na ulicach miast oraz w sklepach odzieżowych dominują obecnie długie płaszcze ocieplane, w większości wyposażone w pasek w talii. Ich barwy są różne, choć klasyczna czerń dominuje nad innymi. Płaszcze te zawsze mają kaptur i są niezwykle grube. Nierzadko także mają gruby kołnierz, który może służyć jako szalik.

Obuwie oraz akcesoriaNa dzień dzisiejszy modne i chętnie noszone jest obuwie na koturnach. Często posiadane części wykonane z futra, są ciepłe i często wiązane. Do surowców zaliczyć można takie jak skóra, zamsz i skóropodobne. Dodatki na zimę także podlegają zmianom trendów. Aktualnie często widuje się szaliki w formie tak zwanych kominów, którymi można owinąć szyję kilkakrotnie, jak również założyć na głowę. Zwiększającą się popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju dodatki wykonane z futra, czyli czapki wyobrażające głowy zwierząt, rękawiczki futrzane, obramowania kapturów. Niezwykle chętnie kobiety zastępują czapki nausznikami, które także często są futrzane.

Źródło: Kraina Stylu