Czym zajmuje się poradnia rehabilitacyjna i co trzeba mieć zgłaszając się do tego typu poradni?

Rehabilitacja niezbędna jest osobom jeszcze częściej. Niezbędna jest ona po złamaniach i po zawale. Bardzo często płacimy za nią sami.
W naszym kraju mamy 70 tys. fizykoterapeutów.

poradnia rehabilitacyjna

Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com
Duża część z nich zarabia w prywatnych przychodniach i gabinetach. Normalnie jednak zawód fizjoterapeuty nie istnieje. Znaczy to, że państwo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za efekty wykonanej przez klinikę terapii. Poradnia rehabilitacyjna specjalizuje się udzielaniem wskazówek w ambulatoryjnych uwarunkowaniach oraz w uwarunkowaniach domowych, w zakresie medycznej rehabilitacji. Pacjenci, którzy zgłaszają się do poradni rehabilitacyjnej są przyjmowani na podstawie skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Poradnia rehabilitacyjna może kooperować także z innymi pracowniami w szpitalu.

Jeżeli żywo zajmuje Cię prezentowana w tym artykule sprawa, to poza tym zobacz ofertę w serwisie (http://www.medimix.pl/). Z pewnością odnajdziesz w niej coś ciekawego dla siebie.

Pozwala to na korzystanie z szerszej diagnostyki. Dotyczy to diagnostyki radiologicznej. Rekonwalescenci, zgłaszający się do oddziału fizjoterapii, muszą posiadać odpowiednie skierowanie na fizjoterapeutyczne zabiegi. Tego typu skierowanie jest wystawione przez lekarza specjalistę lub lekarza poradni rehabilitacyjnej.

Dział fizjoterapii specjalizuje się wykonywaniem rehabilitacyjnych zabiegów w ambulatoryjnych uwarunkowaniach w zakresie fizykoterapii oraz kinezyterapii. Dział fizjoterapii również świadczy usługi rehabilitacyjnych zabiegów dla pacjentów w domowych uwarunkowaniach w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Poradnia rehabilitacyjna specjalizuje się także rehabilitacją ortopedyczną osób, które są po zabiegach operacyjnych. Zajmuje się także pacjentami z urazami i schorzeniami, które nie potrzebują leczenia operacyjnego. Celem tego typu rehabilitacji jest przywrócenie pacjentów do ruchowej sprawności i zapewnienie chorym bezpiecznego powrotu do codziennej aktywności i uprawiania sportu.

Rehabilitacja jest przeprowadzana przez fizykoterapeutów, którzy posiadają najwyższe kwalifikacje Pacjent, który przychodzi do poradni ćwiczeń powinien posiadać dowód tożsamości i skierowanie od doktora rodzinnego.